ВІДЕО
 

ВІТАННЯ КОЛЕГ МЕДПРАЦІВНИКІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

ВІТАННЯ КОЛЕГ МЕДПРАЦІВНИКІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

Обработка видео...

Привітання всіх своїх колег, представників сфери охорони здоров’я від Галини СИНЯВСЬКОЇ – генерального директора КНП "Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення" напередодні професійного свята Дня медичного працівника.

ЧОМУ ПРОТЕСТУВАЛИ ЛІКВІДАТОРИ?

Загроза закриття| Телеканал Новий Чернігів

Обработка видео...

Згідно з наступним кроком (другою ланкою) медичної реформи, який розпочинається з 1 квітня поточного року, неспеціалізовані медичні заклади будуть підключені до системи eHealth, а це засвідчує про те, що лікарняні заклади спеціалізованої медичної допомоги більше не отримуватимуть фінансування за принципом субсидіювання. Як наслідок: 22-га (позачергова) сесія 7-го скликання Чернігівської обласної ради від 20 березня 2020 року прийняла компромісне рішення «Про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» Чернігівської обласної ради, КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Чернігівської обласної ради, КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Чернігівської обласної ради шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради».
 

ВІТАННЯ У КНП "ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОЦРЗОН" ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІІЇ НА ЧАЕС

ВІТАННЯ У КНП "ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОЦРЗОН" ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІІЇ НА ЧАЕС

Обработка видео...

Генеральний директор Комунального некомерційного підприємства "Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення" Галина Синявська разом з керівниками Чернігівських громадських організацій: Анатолієм Лігуном– головою обласної Всеукраїнської організації «Союз Чорнобиль України» та Олександром Анищенко – головою міської громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля» за участю працівників закладу, привітала учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які перебувають на стаціонарному лікуванні у терапевтичному і психоневрологісному відділеннях закладу.
 

Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення відзначив своє 30-річчя

Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення відзначив своє 30-річчя

Обработка видео...


Минуло 33 роки відтоді, як Україна стикнулася із неконтрольованим «мирним» атомом, що внаслідок техногенної катастрофи розділив наше життя на «до» та «після» Чорнобиля. У період трагедії на ЧАЕС, ані суспільство, ані медики, ані влада навіть не уявляли, що наслідки катастрофи даватимуться взнаки і у наш час. Але передбачали, що здоров’я і життя тих, хто ліквідовував аварію та люди, що опинилися у зоні радіаційного опромінення, потребуватимуть як ретельного діагностичного обстеження, так і тривалого лікування та реабілітації. А для цього необхідно було створити окремий медичний заклад, який би опікувався цими проблемами....
 

"Ранні пташки" (25 квітня 2019) Всесвітній день ДНК

"Ранні пташки" (25 квітня 2019) Всесвітній день ДНК.

Обработка видео...

Щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначається незвичайне свято - Міжнародний День ДНК (DNA Day), на знак визнання важливості генетики і наукових досягнень, зроблених в цій області. Така дата була обрана в пам'ять про те, що 25 квітня 1953 року в журналі Nature вчені Джеймс Уотсон і Френсіс Крік спільно з Морісом Вілкінсом і Розалінд Франклін опублікували результати дослідження структури молекули ДНК.
ДНК - це дезоксирибонуклеїнова кислота. Саме в ДНК зберігається наша генетична інформація, і саме цей тест є одним з найбільш популярних для встановлення родинних зв'язків. Відкриття спіралі ДНК стало для науки революційним. Завдяки виявленню ДНК був розкритий код спадковості, ідентифікований генетичний ризик, розпочато формування запрограмованих властивостей організму, здійснюється оздоровлення спадковості, створюються технології генної інженерії.
 

Обласний лікар-генетик Наталія Захарова цікаво розповіла про синдром Дауна

Лікарка-генетик Наталія Захарова розповіла про синдром Дауна (Ранок 21.03.19)

Обработка видео...

21 березня 2019 року завідуюча відділенням обласної медико-генетичної консультації КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» лікар-генетик вищої кваліфікаційної категорії Наталія Захарова спеціально для глядачів телеканалу Чернігівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA: Чернігів» розповіла про синдром Дауна та пояснила з точки зору сучасної медицини причини та особливості цієї генетичної патології....

"Будьте здорові"- "Вчимося не хворіти!» - Як Чорнобиль вплинув на наше здоров’я?

"Будьте здорові"- "Вчимося не хворіти!» - Як Чорнобиль вплинув на наше здоров’я?

Обработка видео...

Ведучий – Вадим Балінський. Гість – завідувач поліклінічного відділення Обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Іван Осадців. 26-го квітня 1986-го року неконтрольований атом не тільки розділив життя українців на ДО та ПІСЛЯ, а і запустив механізм розвитку захворювань, спричинених радіоактивним випромінюванням. За статистикою, чи не кожен третій житель Чернігівщини й досі відчуває вплив розпаду понад 30-ти хімічних елементів, що «вирвалися на волю» через катастрофу на ЧАЕС.


Над хмарами. Чернігів з висоти пташиного польту

Над облаками.

Обработка видео...

Авторська зйомка Сергія ПРИМИ: Чернігів з висоти 1200 метрів над землею, 2017 рік, вересень


32 роки після Чорнобильської катастрофи

Цей відеонарис зроблений Павлом ЗАХАРОВИМ з фото і відеозйомок його особистих та доступних матеріалів Національного музею "ЧОРНОБИЛЬ"

До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Фільм про наслідки Чорнобильської трагедії її ліквідацію, що був знятий за матеріалами Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (EBRD)

Безкоштовне медичне обстеження

Безкоштовне медичне обстеження| Серед тижня

Обработка видео...

Хвороби щитовидної залози все частіше діагностують у чернігівців. Як з проблемою борються лікарі, розповідає лікар-гематолог, завідувач поліклінічного (диспансерного) відділення Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Іван Осадців журналісту та телеведучій Олені Лазун на телеканалі «Новий Чернігів» у програмі «Серед тижня».

 

Медична реабілітація учасників АТО та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

До Чернігівського обласного центру завітала відома тележурналистка Чернигівської обласної державної ТРК "Сівер Центр" - Тетяна ФЕДОРОВА - автор і ведуча передачі про здоров'я.  Вже добро відомої всім телеглядачам рубрики про лікування, профілактику, психологічну допомогу та цікаві медичні факти. Невідоме про відомих. Розвіювання медичних міфів. Гострі питання медичного сьогодення.... 

Чорнобильська радіація «наздоганяє» українців через 30 років

У Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення проводять безкоштовне скринінгове обстеження громадян, які на момент аварії на ЧАЕС були дітьми, щойно народились або навіть ще були в лоні матері. Лікарі констатують: через отриману тридцять років тому радіацію сьогодні в Україні збільшується кількість онкологічних захворювань.

Запрошуємо до Центру радіаційного захисту та оздоровлення населення на комплексне медичне обстеження

Для лечения воинов АТО используют гипноз

Обработка видео...

Лікарі Чернігівського ОЦРЗОН закликають всіх воїнів - учасників АТО звертатися до Центру радіаційного захисту та оздоровлення населення та пройти комплексне обстеження.  

 


Медико-генетическая консультация -1 часть

Обработка видео...

Про медико-генетичну консультацію розповідає завідуюча обласної медико-генетичної консультації - Захарова Наталія Михайлівна (Частина 1)

 

Медико-генетическая консультация -2 часть

Обработка видео...

Про медико-генетичну консультацію розповідає завідуюча обласної медико-генетичної консультації - Захарова Наталія Михайлівна (Частина 2)

 

Будьте здорові - Чорнобильський центр

Обработка видео...

 Вже минув 31 рік від тієї трагічної для всього людства події – аварії на Чорнобильській АЕС …Напередодні цієї скорбної дати до Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення завітали тележурналісти з обласного телебачення національної телекомпанії «СіверЦентр» на чолі з Тетяною Федоровою, автором і ведучою дуже цікавої телепередачі «Будьте здорові», щоб поспілкуватись з безпосередніми учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та медичним персоналом закладу…

Центр радіаційного захисту та оздоровлення населення за безпечну чистоту

Обработка видео...

«Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». До цього руху долучився і колектив обласного центру радіаційного захисту населення. У своєрідному конкурсі – боротьбі за безпечну чистоту — брали участь вже багато відділень та медичних закладів України. І мають статус відділення, безпечного для пацієнтів, вже 240 з них.

Хто знайде відповіді на питання чорнобильців?

Обработка видео...

26 квітня виповниться 31 рік з дня Чорнобильської катастрофи. Чергові роковини – чергова згадка. А ліквідатори трагедії змагаються за право на гідне життя кожного дня, аби вибороти гарантовану державою підтримку та соціальний захист. Тому і гострі питання стосовно медичного забезпечення, пенсій, пільг піднімалися на загальних зборах обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”. Де знаходити рішення і відповіді — чули і наші кореспонденти.

Імунітет

Обработка видео...

Зустріч з Оксаною Міщенко, лікарем імунологом-алергологом КЛПЗ "Чернігівський ОЦРЗОН" у авторській програмі Тетяни Федорової "Будьте здорові" на «СІВЕР центр НТУ Чернігівська регіональна дирекція» 


«Афганці» і чорнобильці Чернігівщини озвучили свої вимоги до формування бюджету на 2017 рік. ВІДЕО 

«Афганці» і чорнобильці Чернігівщини озвучили свої вимоги до формування бюджету на 2017 рік (ВІДЕО)

Обработка видео...

У Чернігові відбулася зустріч-форум «афганців» і чорнобильців з керівництвом області  та представниками депутаського корпусу Верховної, обласної та місцевих рад, щодо питань обговорення бюджету на 2017 рік з переліком вимог до влади, які мають бути обов'язково враховані при його формуванні.

 

Чернігівський центр радіаційного захисту отримав вкрай необхідні рентген-плівки. ВІДЕО 

У Чернігові центр радіаційного захисту отримав вкрай необхідні рентген плівки (ВІДЕО)

Обработка видео...

За ініціативи народного депутата Валерія Дубіля і за підтримки благодійного фонду «Європа», Чернігівська «Батьківщина» передала у рамках програми «Здоров'я нації» обласному центру радіаційного захисту та оздоровлення населення рентген плівки та витратні матеріали.   

 

7 Жовтня 2016  

 

 

Безкоштовне медобстеження АТОшників 

Безкоштовне медобстеження АТОшників | Телеканал "Новий Чернігів"

Обработка видео...

 Телеканал "Новий Чернігів"   

Безкоштовне пройти лікування чи медичне обстеження бійцям АТО тепер можна в КЛПЗ "Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення". Для проходження медогляду достатньо надати лише копію пільгового посвідчення.

15 серпня 2016 р.

“Союз Чорнобиль України” невдоволений пенсійним та медичним забезпеченням

“Союз Чорнобиль України” невдоволений пенсійним та медичним забезпеченням

Обработка видео...

2016-й оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв цієї катастрофи. Одним з підсумкових заходів стали загальні збори членів обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”.Незадоволення людей на загальних зборах членів обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” викликали три основні теми – пенсійне та медичне забезпечення плюс житлове питання. Анатолій Лігун, голова обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”: «Чому піднімають заробітну плату, а мінімальні пенсії залишаються на місці? І взагалі, як буде далі вирішуватись пенсійна реформа, яку започаткували і вже пустило в хід Міністерство соцполітики. Єдиний закон, який об’єднує всі категорії інвалідів – як воно буде там буде? Хоч і кажуть, що «уравніловки» не буде, але ми боїмося цього». Анатолій Лігун: «Та медична реформа, яка проводиться, – то закривають, то не закривають, то реформують, то не реформують, то скорочують…

Наш обласний центр радіаційного захисту і оздоровлення — він спеціалізований, це для людей, які захистили країну. Сьогодні всі ці непорозуміння з ним – в якому вигляді він буде, хто його буде фінансувати? Ми вимагаємо, щоб цей заклад фінансувався із державного бюджету». Попереднім кошторисом передбачено збільшення фінансування центру на 40%, в тому числі витрати на енергоносії, зарплати та медикаменти. Галина Синявська, головний лікар обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення: «Якщо у нас з обласного бюджету було фінансування 7,20 на медикаменти, то на наступний рік ми очікуємо 20 грн. Зрозуміло, що то є мізер, але це вже є якийсь позитив зі сторони нашого скромного бюджету області. Щодо подальшого розвитку – заклад не збирається ніяким чином бути скорочений, реорганізований чи перейменований». Ряд болючих проблем соціального захисту та пенсійного забезпечення чорнобильців стосуються більше 80 тисяч мешканців області. Рік особливої уваги завершується так і не розв’язаними старими проблемами.

                               6 грудня 2016 року

Чи стануть чорнобильці здоровішими в 2017-му?

Обработка видео...

2017 року почав діяти новий порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В Україні запрацював новий механізм виплати грошової допомоги для людей віднесених до 1-Ї категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Докладніше в телесюжеті (натисніть посилання) на веб-порталі Харківської обласної організації всеукраїнської громадської організації інвалідів "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ". 

Де захисники Вітчизни можуть пройти медичне обстеження? 

Де захисники Вітчизни можуть пройти медичне обстеження?

Обработка видео...

На Чернігівщині проживає більше восьми тисяч чоловік, яким довелося зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину. Практично кожен з них після участі в бойових діях потребує уваги з боку медиків. Розмови про необхідність створення спеціального реабілітаційного центру для учасників АТО почалися від оголошення першої хвилі демобілізації, але реальне втілення отримали лише цьогоріч. Обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення. Право на обстеження та диспансеризацію тут мають не лише ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, а й учасники антитерористичної операції та члени родин загиблих бійців. Щоправда, останні про таку можливість знають небагато. Галина Синявська, головний лікар обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення: «З грудня минулого року ми, відповідно до діючого статуту, також надаємо допомогу учасникам антитерористичної операції. На сьогоднішній день за 6 місяців 16 осіб пройшли обстеження та звернулися по допомогу».

Щоб пройти обстеження, докладати зайвих зусиль не потрібно. Маючи один-два дні часу, кожен АТОвець може звернутися до центру за наявності паспорта і посвідчення учасника бойових дій, оформити амбулаторну картку та отримати талони до спеціалістів поліклініки. Всі дослідження проводять тут, тож бігати по лікарнях не доведеться. Окрім, хіба що, комп’ютерної томографії, бо старенький томограф від початку березня вийшов з ладу. На його ремонт потрібно шість тисяч євро, але таких грошей у закладу немає. Тож томограму доведеться робити в обласній лікарні або онкодиспансері. Загалом весь медогляд проводиться за рахунок бюджетних коштів, а відтак грошей, які і так не зайві у скарбничках родин АТОвців, платити не потрібно. Альберт Черешко, завідувач сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в області: «Можна приїхати в одне місце, пройти обстеження, диспансеризацію, діагностику організму і вийти за день або два вже з повним списком того, що тобі необхідно і який у тебе стан здоров’я. Це дуже важливо, бо не сьогодні-завтра хлопців можуть забрати знову. А той, хто необстежений, в нього можуть виникнути питання, а буде пізно». Більше того, тут можна за бюджетний кошт підлікуватися у стаціонарі. В центрі працюють два відділення — терапевтичне та неврологічне. Останнє якраз займається проблемами, що часто-густо переслідують воїнів, які пережили контузії та мають нервові розлади внаслідок постійного стресу.

 7 липня 2016 року