ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ
Описание изображения

Мокроусова Наталія Валентинівна  

Завідуюча відділенням

Лікар першої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "Психіатрія". В 2001 році закінчила лікувальний факультет Національного медичного університету iмені О.О.Богомольця.  Працює в закладі з 2003 року, з 2012 року - завідує психоневрологічним відділенням. Народилася 7 червня 1978 року.

Загальна інформація 

Психоневрологічне відділення обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення було відкрите у 1996 році з метою надання спеціалізованої психотерапевтичної допомоги по лікуванню пограничних, психосоматичних розладів у населення, які виникли під впливом іонізуючого випромінювання, і у даний час - функціонує на 40 ліжок. Відкриття такого відділення було обумовлене вимогами часу і дещо обігнало законодавство,  "Концепція Державної цільової комплексної програми розвитку охорони психічного здоров’я" була прийнята лише у 2007р. Ця програма передбачає відкриття психоневрологічних, психосоматичних відділень поза межами психіатричної лікарні у структурі багатопрофільних лікарень, центрів. Таке розташування відділення робить психіатричну допомогу більш доступною, якісною, максимально наближеною до населення, рівень стигматизації зведений до мінімуму. Тобто людина не боїться звертатися зі своїми проблемами до психіатра. 

Описание изображения

У відділенні надається спеціалізована допомога по лікуванню пограничних, психосоматичних розладів, які виникли під впливом іонізуючого випромінювання. На даний період ми вже маємо віддалені наслідки такого впливу, це і когнітивні зниження, поведінкові, тривожні, фобічні розлади, афективні зміни настрою інші.

Але чорнобильці – це особлива категорія населення, ці люди мають ще й низку хронічних затяжних соматичних захворювань, вони більш вразливі до негативних соціально-економічних чинників. Всі ці фактори негативно впливають на психоемоційний стан людини і значно знижують якість життя.

У відділенні є досвідчені лікарі, підготовлений персонал, підхід до кожного пацієнта індивідуальний, з залученням психотерапевтичних методик, проводиться комплексне соматичне обстеження, призначення лікування з урахуванням радіологічного обстеження на вміст радіонуклідів.

Описание изображения

Кіслякова Стефанія В’ячеславівна, закінчила з відзнакою Львівський Державний медичний інститут ім. Дружби народів, клінічну ординатуру по психіатрії, з 1981р. працює лікарем-психіатром. Має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності психіатрія. 

Коломієць Наталія Миколаївна - лікар-психіатр психоневрологічного відділення, у 1999 році закінчила Вінницький державний університет ім. М.І. Пирогова  за спеціальністю «Лікувальна справа». В закладі працює з 2009 року.

Описание изображения

Основними завданнями психоневрологічного відділення є:

- профілактика, раннє виявлення, діагностика та лікування хворих з пограничною, психоневрологічною, психосоматичною патологією, котра потребує спеціалізованої стаціонарної допомоги;

- надання медичної допомоги (у тому числі невідкладної) з приводу супутніх захворювань і з залученням консультантів;

- забезпечення захисту прав та законних інтересів осіб при наданні психіатричної допомоги;

- активна взаємодія з родичами пацієнтів та іншими особами, які створюють соціальне оточення пацієнта і формування терапевтичного середовища;

- забезпечення послідовності в лікуванні хворих з пограничними, психоневрологічними та психосоматичними розладами при наданні стаціонарної та амбулаторної допомоги; 

- проведення експертизи тимчасової непрацездатності, відбір хворих для направлення на МСЕК. 

Описание изображения