Назад к списку

22 (позачергова) сесія Чернігівської обласної ради внесла свої корективи до реформування галузі охорони здоров’я області

Планове пленарне засідання Чернігівської обласної ради, що намічалося на кінець другої декади березня, було відмінено через епідемію коронавірусу COVID-19. А ось, 22-га (позачергова) сесія, що відбулася 20 березня 2020, була невідкладною вимогою часу. 


 Згідно з наступним кроком (другою ланкою) медичної реформи, який розпочинається з 1 квітня поточного року, неспеціалізовані медичні заклади будуть підключені до системи eHealth, а це засвідчує про те, що лікарняні заклади спеціалізованої медичної допомоги більше не отримуватимуть фінансування за принципом субсидіювання.Акцентуючи увагу на цій проблемі, голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що загроза подальшого фінансування спеціалізованих медичних закладів Чернігівщини, в тому числі реформування фтизіатричної служби (недофінансування та оптимізація можуть спричинити відмову від лікування туберкульозних хворих та звільнення сотень кваліфікованих спеціалістів), а також потреба в нагальному протистоянні розповсюдженню коронавірусу - в числі основних причин термінового проведення позачергової сесії. Саме тому, в числі перших її рішень було затвердження обласної Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки. Ще одним важливим рішенням в умовах, коли сьогодення вимагає приведення у відповідність до потреб населення обсяг та якість надання спеціалізованої медичної допомоги з акцентом на збереження мережі закладів обласного значення, як головної ланки в наданні спеціалізованої медичної допомоги, було прийняття рішення «Про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» Чернігівської обласної ради, КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Чернігівської обласної ради, КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Чернігівської обласної ради шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради».  

Як було зазначено, спеціалізовану медичну допомогу населенню Чернігівщини зараз надають 18 обласних закладів. Проте з 1 квітня 2020 року, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», Національною службою здоров'я України (НСЗУ) запроваджується реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення. А це означає, що фінансування медичних закладів буде здійснюватися НСЗУ відповідно до укладених договорів на пакети медичних послуг (ПМП).Але деякі спеціалізовані медичні заклади Чернігівщини, в числі яких стратегічно важливі для регіону комунальні некомерційні підприємства (КНП) - Обласний госпіталь ветеранів війни, Обласний шкірно-венерологічний диспансер, Обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення - вимогам, заявленим НСЗУ в Пакетах медичних послуг, як не прикро, не відповідають.

В цих умовах зазначені заклади, за попередніми розрахунками, можуть отримати від НСЗУ лише незначну суму коштів по ПМП «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим і дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу», що складе менше третини від потреби у фінансуванні. З метою оптимального використання матеріально-технічного та кадрового ресурсів зазначених медичних закладів, уникнення соціальної напруги і було прийняте рішення, яке дозволить оптимізувати мережу медичних закладів області, зберігаючи їх структуру та майно територіальної громади. І головне - забезпечити високу якість та доступність медичної допомоги окремим категоріям населення. 

Тому, вирішено створити комісії з реорганізації юридичних осіб (відповідно додатку) у складі керівних та матеріально відповідальних осіб, яким необхідно - протягом трьох місяців з дати публікації повідомлення про реорганізацію - здійснити дії, пов’язані з реорганізацією закладу, згідно з вимогами чинного законодавства України. 

 Цього ж дня на 22-й (позачерговій) сесії депутатами було прийнято ще декілька важливих рішень, зокрема щодо питання контролю та попередження епідемії коронавірусу - затверджено обласну Програму з діагностики та лікування на території Чернігівської області інфекції, викликаної COVID-19 та інші.