Назад к списку

В КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН» вшанували ліквідаторів Чорнобильської трагедії

У КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», як і у в усій Україні 14 грудня традіційно відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 


Саме 14 грудня 1986 року, - через 232 доби після однієї з самих трагічних дат в історії людства 26 квітня 1986 року - дати, яка залишиться чорною міткою в житті мільйонів людей, - було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, і саме дата публікації цього повідомлення визначена в сучасній історії «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».  Тоді, більше 32 роки тому у перші дні ядерної катастрофи ціною свого життя і здоров’я тисячі людей долали страшну трагедію XX століття. Серед них були й наші земляки, люди різних професій – пожежники, лікарі, правоохоронці, військовослужбовці та будівельники – згуртувались і допомагали у спільній біді, рятували світ від атомного лиха. Час невпинною ходою віддаляє нас від тієї страшної Чорнобильської трагедії, та не загоює ран учасників тих подій, у пам’яті яких вона залишила багато зарубок. За сумними цифрами статистики офіційна кількість потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році склала 264 857 осіб, у 1997 році – 2 846 455 осіб, у 2005 році – 2 405 890 осіб. Станом на 1 січня 2016 року кількість українців, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становила 1 961 904, з яких 210 247 – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
На Чернігівщині сьогодні мешкає 7 552 ліквідаторів – цих героїчних та мужніх людей, безпосередньо причетних до цієї дати «Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС». П’ятеро з них вже не один рік сумлінно працюють з нами поруч – в нашому колективі: це лікарі Сергій Святенко та Сергій Піхотний, медична сестра Ірина Дудко та двоє водіїв Анатолій Дехан і Микола Тур. 
Профспілкова організація та адміністрація закладу урочисто привітали кожного з них з цим днем перемоги над атомною стихією, подякували за героїзм і мужність у ті буремні часи нашої історії, побажали міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, щастя і добробуту, злагоди та миру і вручили невеличкі подарунки.Крім того, цього дня до КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН», завітали шановні гості в особі депутата Чернігівської обласної ради, голови постійної комісії, який опікується питаннями економічного розвитку Чернігівщини та очолює міський осередок ВО «Батьківщини» Дмитра Іванова і голови Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолія Лігуна, щоб разом з керівництвом закладу вшанувати учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які лікуються в стаціонарних відділеннях нашого закладу.
Головний лікар центру Галина Синявська, розпочинаючи урочисту зустріч, звернулась зі словами подяки та вдячності до всіх ліквідаторів, які ціною власного здоров’я та життя подолали саму страшнішу трагедію в історії людство та побажала їм міцного здоров'я, душевної рівноваги, сімейного благополуччя, щирої поваги та турботи від людей і держави.

Потім з привітальними словами та закликом до більш активної участі кожного ліквідатора у роботі громадської організації щодо співпраці з органами влади для успішного вирішення нагальних проблем з питань покращення стану медичного забезпечення та соціального захисту всіх постраждалих від наслідків Чорнобильської трагедії - звернувся до побратимів-чорнобильців Анатолій Лігун. 

На завершення урочистого заходу Дмитро Іванов запевнив всіх присутніх в тому що політична сила яку він представляє в обласній раді завжди підтримує ліквідаторів-чорнобильців, їхні сім’ї і громадські об’єднання учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, і з квітами та словами щирої подяки від усієї команди однопартійців привітав усіх ліквідаторів, побажавши міцного здоров’я, щастя та благополуччя.