Назад к списку

Чоловіки, сьогодні ми вас вітаємо! Великі надії на вас покладаємо

Справжній чоловік – це мудрість, мужність, милосердя, джерело терпіння і сили волі, чиї слова ніколи не розходяться з ділом, якому можна довірити все своє життя і не боятися зради.


 Наше суспільство розділене на два великі табори – чоловічий і жіночий. Кожен з них відіграє свою особливу роль, зі своїми завданнями, відмінними рисами і потрібністю. Вони переплетені між собою настільки тісно, що поділ подібний до смерті. Неможливо переоцінити важливість чоловічого і жіночого начал. Як неможливо переоцінити значення Сонця і Місяця. 

Міжнародний день чоловіків (англ. International Men's Day, IMD) — щорічне міжнародне свято, котре святкується 19 листопада. Вперше його відсвяткували 1999 року в Тринідад і Тобаго. Внаслідок це свято знайшло підтримку в Австралії, країнах Карибського басейну, Австралії, Північної Америки, Європи, Азії, а також ООН і ЮНЕСКО. Наразі визнаний офіційним святом у більш ніж 60-ти країнах світу, таких як Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Канада, Данія, Норвегія, Франція, Італія, Ірландія, Індія, Китай, Тринідад і Тобаго, Ямайка, Румунія, ПАР, Танзанія, Зімбабве, Ботсвана, Сейшельські острови, Бурунді, Острів Мен, Австрія, Боснія і Герцеговина, Пакистан, Куба, Україна, Антигуа і Барбуда, Сент-Кіттс і Невіс, Сент-Люсія, Гренада та Кайманові Острови, Угорщина, Казахстан, Ґана, Сінгапур, Мальта та інші країни.

Цілями створення Міжнародного дня чоловіків є привернення уваги до гендерної дискримінації та проблемі нерівності статі. Організатори свята роблять акцент на збереження здоров'я хлопчиків та чоловіків, та підкреслюються позитивний вплив чоловіків на родину та виховання дітей. Говорячи від імені ЮНЕСКО, Інґеборґ Брейнес, директор у зв'язках з громадськістю Бюро ЮНЕСКО в Женеві, а також колишня керівниця програми «Жінки та гендерна нерівність», відмітила: «Це добра ідея, котра дозволить покращити гендерний баланс». Також вона додала, що ЮНЕСКО сподівається на співпрацю з організаторами IMD.За думкою творців, Міжнародний день чоловіків повинен звернути увагу громадськості на проблеми дискримінації чоловіків в області охорони здоров'я, сімейного права, освіти, ЗМІ тощо, й показати позитивний вплив чоловіків та їх досягнення.

Піонери IMD нагадують, що цей день не є конкурентом для Міжнародного жіночого дня, та створений в цілях висвітлення проблем чоловіків.У цей день по всьому світу проходять різні семінари, заходи в школах, програми на радіо і телебаченні, мирні демонстрації і ходи, круглі столи, а також покази арт-об'єктів, присвячені ролі чоловіків у суспільстві. Порядок святкування цього дня не є обов'язковим, як і його тематика. Незважаючи на те, що щорічно всім країнам пропонується будь-яка одна основна тема святкування Так, в 2002 році це була тема миру у всьому світі, в 2003-чоловічого здоров'я, в 2007 — вилікування та прощення, а в 2009 році — тема позитивної ролі чоловіків. Ці теми не є обов'язковими та учасники можуть виступати з власними темами для вирішення місцевих проблем. 

В 2009 році були затверджені цілі святкування Міжнародного дня чоловіків.•Заохочення позитивної рольової моделі чоловіків. Не лише кінозірок та спортсменів, але і звичайних людей, котрі живуть достойним та чесним життям.•Аби відмітити чоловічий позитивний вклад в громадськість, державу, родину, шлюб, виховання дітей та навколишнє середовище.•Для зосередження уваги на чоловічому здоров'ї, соціальному, емоційному, фізичному та духовному благополуччі.•Для підкреслення дискримінації у відношенні чоловіків в області соціальних послуг, соціальних відносин та права.•Для покращення відносин статі та забезпечення гендерної рівності.•Для створення більш безпечного та кращого світу, де люди можуть розвиватись, аби повністю розкрити свій потенціал. 

Тому, шановні чоловіки, щиросердечно вітаємо вас з цим міжнародним святом!!!