Назад к списку

Проект Держбюджету 2019: на систему охорони здоров’я Уряд заклав 92,3 млрд.грн.

Проект держбюджету на 2019 рік був наданий для розгляду депутатам в п'ятницю 21 вересня, виконуючою обов'язки міністра фінансів Оксаною Маркаровой, після засідання Уряду від 14 вересня 2018 р. на якому Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив проект Державного бюджету України на наступний рік під назвою «Бюджет розбудови країни».


Згідно з представленими планами доходи бюджету становитимуть 1292,7 млрд. грн. при ВВП в 3% і зниженні інфляції до 7,4% з 9,9%.Згідно з регламентом Ради, за результатами обговорення законопроекту про держбюджет на наступний рік Рада може прийняти рішення про його відхилення у разі невідповідності вимогам Бюджетного кодексу або основним напрямам бюджетної політики на наступний рік.Якщо Рада після подання Кабміном проекту держбюджету на наступний рік не відхиляє його, він вважається прийнятим Радою до розгляду.Нагадаємо, в 2017 році державний бюджет на 2018 рік був прийнятий в першому читанні 14 листопада, а в другому - 7 грудня. 

Прем'єр-міністр України, коментуючи зауваження депутатів до законопроекту, підкреслив, що бюджет повинен бути реалістичним і попросив депутатів бути відповідальними.«Ми вийшли на фіналізацію документа, який дає початок бюджетному процесу, — наголосив Очільник Уряду. — Важливо, щоб цей бюджет був не тільки реалістичним, а й підтримував розвиток національної економіки і впровадження необхідних змін у війську, в освіті, охороні здоров’я, інфраструктурі, а також виконання тих завдань, які визначені стратегією розвитку». Володимир Гройсман наголосив, що в кошторисі збережені всі ключові напрямки реформ, започатковані в попередні роки. Серед них — фінансування армії, збереження темпів енергомодернізації країни та нарощування енергонезалежності, активне фінансування ремонту доріг.Сучасна система охорони здоров’я. «За один рік відновити систему, яка руйнувалася 25 років, дуже і дуже важко. Але… Ми розпочинаємо наступного року реформу екстреної медичної допомоги. Спільно з органами місцевої влади ми виділяємо 2 млрд грн., також у нас є міжнародна підтримка. Ми почнемо пілотувати 5–6 областей, де відбудуємо повністю нову систему екстреної медицини», — запевнив Прем'єр-міністр, додавши, що мова йде про навчання персоналу, матеріально-технічне забезпечення, у тому числі підвищення заробітної плати.15,3 млрд грн. заплановано направити у 2019 р. на первинну ланку медичної допомоги. «Цього буде достатньо для підвищення заробітної плати і т.д.», — зазначив В. Гройсман 

Загалом на систему охорони здоров’я у проекті Держбюджету–2019 закладено 92,3 млрд грн., що становить лише 3,7% ВВП.  Реформування екстреної медичної допомоги планується розпочати з 1 січня 2019 р. Також з цієї дати планується розпочати програму з безкоштовної діагностики пацієнтів на вторинному рівні, куди їх направлятимуть сімейні лікарі. На цю програму Урядом закладено в проекті бюджету 2 млрд грн. «З наступного року через направлення сімейного лікаря безкоштовні аналізи будуть забезпечені державою в повному обсязі. Це прекрасна ініціатива Міністерства охорони здоров’я», — підкреслив Прем’єр-міністр країни. Найбільш необхідні дослідження і аналізи будуть оплачені Національною службою здоров’я України. 

Без змін, як і у минулому році, Уряд закладає 1 млрд грн. на фінансування програми «Доступні ліки» у 2019 році.