Назад к списку

9 червня Міжнародний день друзів 

9 червня традиційно у всьому світі святкують Міжнародний день друзів. Ідею святкування цього дня підтримали в американському Конгресі в 1935 році. 


Спочатку американські політики призначили Національним Днем Дружби першу неділю серпня.  А вже пізніше, в 1958 році, делегати ООН також підтримали створення Дня друзів. Це свято не можна назвати марним. Адже друзі дуже важливі у житті. Може їх небагато, головне щоб вони у вас були. 

Наші людські взаємини, які ми характеризуємо цим прекрасним словом, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло би. Дружба – це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Не буде байдужим, може тільки до дрібниць, які і так всім заважають. Він або вона сповнені відвертості, але немає більш надійної людини, щоб зберегти якусь важливу таємницю. Позитивність дружніх відносин важко заперечити. Вона цінувалася завжди і в усі часи.  Про дружбу говорили всі великі люди свого часу, тому афоризмів, або цитат відомих особистостей про неї можна підібрати величезну кількість. Наприклад, Арістотель казав: «Друг — це одна душа, що живе в двох тілах», або «Дружба задовольняється можливим, не вимагаючи належного».  А Бенджамін Франклін залишив нам такі афоризми: «Брат може не бути другом, але друг — завжди брат», «Вибирай друга не поспішаючи, ще менше квапся проміняти його». 

На сторінках національних та міжнародних календарів є безліч доказів уваги до цінності понять «дружба» і «довіра». На дружбі й довірі, які йдуть рука об руку, побудовано практично все в нашому світі і хоч такого роду взаємини можуть здатися в деяких випадках досить незначними, вони все ж є нічим не замінними і бажаними більшістю з нас. Дружба між людьми буває самою різною і зовсім не обов’язково підтримувати щоденний контакт, це і не потрібно. Потрібна звичайна увага, якою ми, навіть без шкоди для себе, можемо з легкістю поділитися. 

В Міжнародний День друзів ми вітаємо всіх відвідувачів нашого сайту, наших шановних читачів! Бажаємо Вам всіх благ і нехай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!