Назад к списку

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ЛІКАРЯ 

 Можна з упевненістю сказати, що професія лікаря або медика - найгуманніша в нашому світі. Її значення важко переоцінити, адже медичні працівники щодня рятують людські життя і лікують різні недуги. Тому не дивно, що існує відповідна дата - Міжнародний день лікаря.


 Всесвітній день лікаря не прив'язаний до конкретної дати - його прийнято святкувати в перший понеділок місяця жовтня. Тому ніде і немає інформації, якого саме числа відзначають день лікаря, оскільки кожен рік ця подія випадає на різні дати. В 2017 році Міжнародний день лікаря припадає на 2 жовтня.До названого свята причетні не тільки безпосередньо медпрацівники, але і члени сімей, студенти медичних вузів і всі, хто має навіть другорядне відношення до даної професії. 

З ініціативою створення такого професійного свята виступила Всесвітня організація охорони здоров'я як про день солідарності і дій лікарів всього світу. У 1971 році за ініціативою організації ЮНІСЕФ була створена спеціальна міжнародна компанія - «Лікарі без кордонів» - Medecins Sans Frontieres, MSF. Це абсолютно незалежне благодійне об'єднання, яке надає медичну допомогу жертвам природних катаклізмів, епідемій, соціальних і збройних конфліктів . Фінансування цієї організації здійснюється з добровільних пожертвувань з усіх країн, де є його представництва, а це практично весь світ. Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу. «Лікарі без кордонів» в повній мірі реалізують гасла Всесвітнього дня лікаря, оскільки не роблять відмінностей у національній чи релігійної приналежності людей, а допомагають всім нужденним. 

 Низький уклін всім Вам за невтомну працю та щире і відкрите серце. Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у людини з'являється віра та надія на одужання і це найголовніше.Нехай довге життя обдарує Вас щасливими моментами і приємними спогадами, розумінням і вдячністю людей. Успіхів у Вашій справі і гарного настрою.