Назад к списку

 Навчання з питань пожежної безпеки

 Відповідно до сумних статистичних даних щорічно в Україні виникає більше 50 тисяч пожеж, що приводять до загибелі людей і матеріальних збитків. Особливо небезпечним є недостатній контроль за дотриманням правил пожежної безпеки в лікувально-профілактичних закладах. 


 Є багато прикладів того, що грубі порушення вимог пожежної безпеки в установах охорони здоров’я, що проявляються захаращеністю приміщень, зваляністю аварійних виходів, відсутністю чітко розроблених і оприлюднених планів евакуацій хворих та медперсоналу з приміщень під час пожежі, відсутність чітко спланованих дій персоналу в умовах пожежної небезпеки, відсутність наказу керівника підрозділу або лікувальної установи про заходи протипожежної безпеки з призначенням відповідальних осіб.

Враховуючи вищевказане та відповідно до річного плану роботи Комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», безпосередньо в закладі спеціалістами з пожежної безпеки Чернігівського Центру безпеки «Гранд» 29 травня 2017 року було проведено підсумкове заняття з вивчення та перевірки знань правил пожежної безпеки.

Як вимагає Кодекс цивільного захисту України, Правила пожежної безпеки в Україні та відповідна постанова Кабінету міністрів, заняття проводились з посадовими особами закладу. Це так звана середня ланка керівників – завідувачі відділеннями та службами. Як зазначив заступник головного лікаря з фінансово-господарської діяльності КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН» Анатолій Пшенишний, що «від правильних дій саме керівника середньої ланки, його повсякденної вимогливості до підлеглих, профілактичних заходів по дотриманню протипожежного режиму, в першу чергу, залежить збереження життя та здоров’я пацієнтів та медичного персоналу. Зрозуміло, що пожежна безпека в закладі – це справа колективна, а основну відповідальність покладено на головного лікаря, та все ж від того наскільки підготовлена саме середня ланка до екстремальних дій, в більшості й залежати виконання поставленого завдання».

Профіль роботи закладу різноманітний – це й терапія, психоневрологія, клінічна діагностика, спортивна медицина, фізіотерапія, – тому проведення відповідних занять було викликано саме турботою про безпеку, як персоналу так і пацієнтів центру. 

Під час проведення заходу були проведені також практичні заняття з використання первинних засобів пожежогасіння та надання першої медичної допомоги. Проведення таких навчань є запорукою злагодженої роботи всіх структурних підрозділів закладу при виникненні реальних екстрених ситуацій, що в підсумку дозволить їх успішно ліквідувати з мінімальними матеріальними збитками, а саме головне – не допустить загибелі та травмування людей.