Назад к списку

 З Днем працівників статистики в Україні

Щороку, 5 грудня відзначається День працівників статистики в Україні. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002р. № 1120/2002. 


Визначення цієї дати пов’язано з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, найбільш масштабної статистичної роботи. Але перепис - це лише мала частина статистики. 

 Органи статистики відповідно до Закону України «Про державну статистику» здійснюють державну статистичну діяльність, направлену на збір і обробку «статистичної інформації щодо масових економічних, соціальних, демографічних, екологічних явищ і процесів, що відбуваються в Україні та її регіонах». 

В нашому закладі медична статистика була започаткована в 1994 році, спочатку як організаційно методичний кабінет обласного центру (спеціалізованого диспансеру) радіаційного захисту населення, а з 2001 року - після створення Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення – реорганізована в відділення медичної статистики та ведення Державного реєстру.

Сьогодні це - сучасний інформаційно-аналітичний підрозділ нашого закладу з розвинутою локальною мережею комп’ютерної техніки, оснащеною відповідним програмним забезпеченням, яке дозволяє своєчасно обробляти і довгостроково зберігати дані про стан здоров'я пацієнтів та всього населення області, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 

 Тут постійно здійснюються заходи щодо удосконалення і покращення якості роботи закладу, впроваджуються новітні технології, а саме - співробітниками відділення створено і активно супроводжується сторінка на Facebook в соціальних мережах Інтернет і Web-сайт установи, а також розроблено та практично застосовується програмне забезпечення по створенню спеціалізованої бази даних, що містить інформацію про всіх спортсменів і осіб, які постійно займаються фізичною культурою в Чернігівській області. 

 Всі підсумки статистичних розробок в тому чи іншому вигляді надаються органам управління і засобам масової інформації. Статистичні дані регулярно оприлюднюються в офіційних публічних виданнях, газетах, Інтернет мережі, на радіо та телебаченні. І якщо про щось статистика не говорить, то багато в чому через те, що розуміє важливість точної інформації. Вітаючи з професійним святом працівників статистики і особливо колег медичних статистиків - бажаємо від щирого серця, щоб одиницями спостереження в вашому житті були радість, відрада і натхнення, щоб класифікації ваші ділилися і на щастя, і на достаток, і на любов, щоб у вас ніколи не було незавершеного виробництва, щоб з кожним днем збільшувався ваш основний капітал, щоб в ваших родинах зростало національне багатство і в мінус не йшло ваше валове нагромадження. Будьте завжди здорові та хай вам щастить!