Назад к списку

Вручена відзнака «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів» 


Щорічно у Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення проходять обстеження та лікування в стаціонарних умовах понад 1500 осіб. За підсумками І кварталу проліковано вже 453 особи, з яких 301 – ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, більше ста постраждалих від Чорнобильської катастрофи та 13 учасників АТО.


 В дуже непростих умовах обмеженого фінансування закладу виконання плану ліжко/днів складає 117,7%. Зі значним перевантаженням, проте самовіддано, наполегливо і сумлінно працює персонал всього центру і зокрема терапевтичного відділення. Ще на початку лютого з персоналом закладу спеціалістами Асоціації «Служби організації інфекційного контролю», був проведений семінар-навчання з відповідним аудитом, за результатами якого персоналом та адміністрацією закладу було чимало зроблено саме для підтримки належної чистоти, задля створення гігієнічної моделі лікарні, де працівники почуватимуть себе комфортно, а пацієнти захищено. 


І нарешті 13 квітня в нашому центрі відбулася довгоочікувана подія, як для медичного персоналу так і для пацієнтів закладу – зустріч з представником асоціації Людмилою Катречою,  - з врученням терапевтичному відділенню центру, а відтак і закладу в цілому відзнаки "Чиста лікарня безпечна для пацієнта".

 Головний лікар закладу Синявська Галина Михайлівна починаючи зустріч зазначила: "Напередодні трагічних подій 26 квітня – Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, вже котрий рік поспіль ми проводимо урочисті зустрічі з нашими пацієнтами, що перебувають на лікуванні в закладі, от і сьогодні так вийшло, що в передсвятковий тиждень Великого Христового Воскресіння маємо честь відвідати Вас із приємною місією, подякувати колективу терапевтичного відділення, завідувачці Людмилі Гаризі за сумлінну працю у виконанні своїх професіональних обов’язків, за участь у проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів», котрий починаючи з 2008 року активно проводиться в Україні Асоціацією «Служби організації інфекційного контролю», це буде певним стимулом для якіснішої роботи як всього персоналу, так і для безпеки наших пацієнтів. Відтак ми ефективно будемо протистояти інфекційним захворюванням, адже пацієнти та медики не повинні мати загрози інфікуватися, зокрема, гепатитом. Сподіваємося, що у подальшому всі наші вісім структурних підрозділів також отримають подібні сертифікати, адже програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат і дозволяє зекономити кошти, необхідні для фінансування інших потреб нашого центру". 

Відзнака, яка стала в нагоді якраз у «чистий» четвер, передбачає новий підхід до щоденного ретельного прибирання палат та кабінетів, використання екологічно чистих миючих засобів, суворий інфекційний контроль за дезінфекцією інструментарію та інших витратних матеріалів. 


Таким чином, обласний центр з радіаційного захисту та оздоровлення населення став 681 в Україні та 34 в області медичним закладом, що має сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Разом з сертифікатом терапевтичне відділення отримало нову сучасну двовідерну клинінгову систему, за допомогою якої суттєво полегшується робота з миття різних поверхонь.