Назад к списку

ВОЄННИЙ СТАН: що треба знати кожному?

З 28 листопада в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану – терміном на 30 днів.  У переліку – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.


Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24, передбачених у законі. Більшість – стосуються Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. В режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонна служба посилить охорону державного кордону та адміністративної межі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив – його принципова позиція зробити воєнний стан мінімально помітним для цивільного населення. Петро Порошенко також заявив, що підстави для запровадження воєнного стану більш, ніж серйозні – загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії. На відміну від 2014-2015 років – тоді введення особливого режиму було неможливим – стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і угода про асоціацію з ЄС, і зона вільної торгівлі з нею, і безвіз. 

Про це, зокрема, йшлося вчора на оперативній нараді у головного лікаря з керівниками структурних підрозділів КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН». Крім того, про те що – відповідно з Положенням про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 92 на підставі рішення керівника Антитерористичного центру (АТЦ) при Службі безпеки України – ще з 12.08.2016 на території Чернігівської області встановлено рівень терористичної загрози «Жовтий» (імовірна загроза за наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до вчинення терористичного акту).

Враховуючи викладене, необхідно кожному у межах своїх повноважень вжити заходів, спрямованих на посиленні рівня захисту та охорони підпорядкованого об’єкта (робочого місця) і у разі отримання даних щодо диверсійної або терористичної загрози, одразу інформувати (телефон чергової служби управління СБУ – 0462 676 208). Координатор з питань взаємодії – Захарченко Андрій Григорович (моб.тел. 063 453 2730).