Назад к списку

Відбулися планові заняття з медпрацівниками КНП «Чернігівський ОЦРЗОН»

На сьогодні підвищення професійної грамотності медичних працівників — одне з ключових завдань керівництва будь якого медичного закладу чи підприємства. Адже, діяльність медичних працівників нині відбувається у непростих соціальних, правових та психологічних умовах. 


Серед усього масиву негативних чинників, що безпосередньо впливають на здійснення спеціалістом своїх обов’язків, ускладнення психоемоційних стосунків із колегами та пацієнтами першочергового значення набувають соціально‐економічні проблеми: зростання цін, низький рівень зарплат, високі комунальні тарифи; значна кількість нормативно-¬правових актів, якими врегульована медична діяльність; кількісне та якісне зростання хвороб і методів діагностики та лікування, а також актуальності питань, пов’язаних з покращанням стану епідеміологічного нагляду за вірусними особливо небезпечними інфекціями. 

Останнім часом серед населення і навіть серед медичних працівників побутує думка про втрату актуальності інфекційних хвороб, оскільки на чільні місця за захворюваністю та смертністю вийшли серцево-судинні захворювання, новоутворення, травми та отруєння, патології дихальної системи. На території багатьох країн, у тому числі і в Україні, не реєструються випадки чуми, натуральної віспи, поворотного та висипного тифу, які у минулому спустошували цілі регіони.

Враховуючи вищезазначене, адміністрація КНП «Чернігівський ОЦРЗОН» намагається постійно приділяти великої уваги питанням професіональної підготовки та проведенням планових навчань співробітників з метою запобігання, виявлення, зменшення чи усунення шкідливого та вищезазначеного впливу небезпечних факторів на здоров'я людей. І саме днями, минулого тижня, в актовій залі центру з усіма медичними працівниками відбувся семінар-заняття щодо заходів на протидію коронавірусу 2019-nCoV. Таємничий вірус вперше було зафіксовано 12 грудня у китайському місті Ухань, розташованому на відстані 1100 км від Пекіна. Трохи більше, ніж за місяць, його встигли підхопити 60 осіб. У хворих спостерігалися лихоманка та складнощі з диханням, характерні для пневмонії, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів. Кількість хворих на раніше невідомий коронавірус постійно зростає. Якщо до 19 січня було відомо про 60 випадків інфікування коронавірусом, то станом на ранок 28 січня їхня кількість становила 4515 осіб. Пацієнтів лікують ізольовано від інших, щоб мінімізувати ризик поширення недуги. Частину виписали з лікарень. 106 людей загинуло. 

Встановлено, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.Паніка у медіа та соціальних мережах створили підґрунтя для маніпуляцій та поширення фейків. Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. 

Не захищають від коронавірусу 2019-nCoV: •Захисні маски. Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій. •БАДи та гомеопатія. Ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні захистити від нового коронавірусу. •Імуномодулятори. Такі лікарські засоби може призначити лише лікар. •Цибуля, часник, алкоголь та інші засоби “народної медицини”. Не має жодного наукового обґрунтування ефективності цих засобів. Алкоголь навпаки пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом. 

 Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:•мийте руки;•уникайте близьких контактів з хворими;•збалансовано харчуйтеся;•пийте достатньо рідини;•провітрюйте та зволожуйте приміщення;•ведіть здоровий спосіб життя;•подбайте про достатню кількість сну;•не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. 

Для отримання достовірної інформації радимо обирати лише офіційні джерела.