Назад к списку

В КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН» підбили підсумки роботи за І-й квартал 2017 року

 Минулого тижня у Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення відбулось засідання медичної ради на чолі з головним лікарем за участю всіх завідувачів відділень та керівників структурних підрозділів закладу.


Враховуючи те, що центр є спеціалізований заклад, – який надає кваліфіковану медичну допомогу населенню, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, спортсменам та тим, хто регулярно займається фізичною культурою, учасникам антитерористичної операції, а також надає спеціалізовану медико-генетичну консультативну допомогу населенню області, – на засіданні були розглянуті питання діяльності закладу за І квартал поточного року та проаналізовано основні показники надання медичної допомоги мешканцям Чернігівщини в профільних відділеннях центру, а саме в стаціонарних відділеннях і поліклінічному (диспансерному).

Слід зазначити, що станом на 01.04.2017 на диспансерному обліку в медичних закладах області перебуває 70 629 осіб, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, що на 3179 – менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (за рахунок померлих, вибулих осіб і дітей що досягли 18-річного віку та втратили вищевказаний статус), з них ліквідаторів – 7913 та дітей і онуків зі статусом – 10 312.

Розпочинаючи нараду Галина Синявська – головний лікар центру відзначила, що за звітний період у закладі, де працює 222 співробітника, з яких – 40 лікарів і 82 – середнього медичного персоналу, зроблено великий обсяг роботи по наданню якісної своєчасної консультативної та відновно-реабілітаційної допомоги постраждалому населенню, учасникам АТО, першочергово – ліквідаторам. Завдяки наполегливій та сумлінній праці усього персоналу центру у нас є багато здобутків і досягнень, як приємний приклад – вручення терапевтичному відділенню центру, а відтак і закладу в цілому відзнаки "Чиста лікарня безпечна для пацієнта". 

У (диспансерному) поліклінічному відділенні центру проконсультовано понад 19 тисяч хворих, з яких 55,8% – мешканці сільських регіонів (переважно Чернігівського, Ріпкинського, Козелецького, Семенівського та Корюківського районів) і 35,5% м. Чернігова. За І квартал поточного року в стаціонарних відділеннях закладу проліковано 453 хворих, з яких 301 ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС та 13 – учасників АТО. Середній термін лікування в стаціонарних відділеннях центру скоротився за рахунок інтенсифікації процесу діагностики та лікування і склав 15,5 днів (у 2016 році – 16,5). Ці показники перевищують заплановані. Під час лікування хворі отримують комплексне медичне обстеження та дієтичне харчування, працює кімната психотерапії та зал лікувальної фізкультури.У диспансерному відділенні спортивної медицини за звітний період 854 особи пройшли поглиблене медичне обстеження (792– І кв. 2016 р.).По відділенню променевої діагностики за І квартал було обстежено 8859 осіб (8415– І кв. 2016 р.), яким виконано 15279 досліджень (14530 – І кв. 2016 р.). Збільшилась кількість відвідувань і у медико-генетичній консультації: 1239 сімей проти 1164 – за І квартал 2016 р. Також в лабораторії клінічної діагностики, у звітному періоді проти минулорічного показника – зросла кількість досліджень більш ніж на 3 тисячі. Порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась кількість фізіотерапевтичних процедур і призначень ЛФК та лікувального масажу 

Крім того, у закладі минулого тижня, згідно з розпорядженням управління охорони здоров’я облдержадміністрації відповідно до листа МОЗ України, комісією перевірялась робота всього центру за три попередні роки. – Проводилась експертиза відповідності критеріям акредитації закладу, і за попередніми результатами цієї експертної оцінки вже можна зробити певні висновки, що в цілому центр відповідає Стандартам акредитації лікувально-профілактичних закладів.