Назад к списку

ТРИ ДЕСЯТИРІЧЧЯ НА ВАРТІ ЗДОРОВ’Я

 У Чернігові напередодні 33-ої річниці Чорнобильської трагедії відбулася науково-практична конференція на тему "Сучасний підхід у наданні медичної допомоги постраждалому населенню внаслідок Чорнобильської катастрофи та учасникам АТО/ООС на шляху реформування галузі охорони здоров’я", присвячена 30-річчю з дня заснування КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (далі – Центр). 


 Цей унікальний захід, разом з управлінням охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації, організувало керівництво Центру за активної участі та підтримки медпрацівників Центру та небайдужих представників громадських організацій, що постійно опікуються проблемами населення, яке постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи, аби розглянути найактуальніші проблеми сучасної медицини та шляхи їхнього вирішення і подальшого розвитку як самого Центру, так і у наданні медичної допомоги зазначеній категорії населення в цілому.


Пленарне засідання конференції розпочалося з привітального слова головного лікаря Центру Галини Синявської і представлення поважних гостей, які прийняли участь у роботі конференції. В урочистому зібранні, у затишному чарівному конференц-залі готелю Профспілковий (м. Чернігів, вул. Шевченка, 103) прийняли участь перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, начальник Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації Петро Гармаш, науковці Національного наукового центру радіаційної медицини Національної Академії медичних наук України – д.м.н., професор Костянтин Логановський, д.м.н., професор Ірина Дягіль, д.м.н., професор Сергій Клименко, к.м.н. Людмила Рибченко, голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун, а також головні лікарі обласних, міських та районних лікувальних закладів, районних центрів ПМСД, сімейні лікарі загальної практики і представники громадськості. 


Вступ конференції був присвячений історії заснування Центру, його ролі у забезпеченні високоякісного комплексного діагностичного обстеження та лікування населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників антитерористичної операції, спортсменів і всіх, хто регулярно займається фізичною культурою і спортом. Учасникам конференції було запропоновано переглянути короткометражний документальний фільм про діяльність та основні етапи становлення Центру. Потім, до присутніх з привітаннями звернулися: перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, головний лікар обласної лікарні Андрій Жиденко, голова обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Павло Потапко, а також керівник обласної організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун. Почесні гості щиросердечно подякували дружньому колективу закладу за збереження здоров’я тих, хто у лихі години і дні техногенної катастрофи на атомній станції захистили людство від радіаційної небезпеки, а кращим працівникам Центру вручили Почесні грамоти, подяки і відзнаки обласної ради, управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації та обласної організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України». А щоб «ювілярам» ще краще працювалося, до 30-ти річчя заснування Центру – подарували цінні подарунки – сучасну оргтехніку. 

 Опісля науково-практична конференція продовжилася дуже цікавими доповідями поважних гостей – колег з Національного наукового центру радіаційної медицини Національної Академії медичних наук України. – Під одним дахом дискутували, виступали, приймали рішення не тільки визнані фахівці національного та міжнародного рівня, а й ті, хто забезпечує на місцях організацію медичної допомоги вищезазначеній категорії населення. 


Підбиваючи підсумки роботи конференції, головний лікар Центру Галина Синявська зауважила, що нині роль Центру у діагностиці захворювань, спричинених радіацією, важко переоцінити – «….наш заклад завжди був і надалі залишатиметься головним медичним центром Чернігівщини з лікування та оздоровлення постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Адже на сьогодні в нашій області налічується близько 70 тисяч постраждалого населення, з яких – на диспансерному обліку перебуває близько 66 тисяч осіб, серед яких більше 7 тис. – ліквідатори та більше 8 тис. – діти. І хоча практично важко з’ясувати, скільки чорнобильців, членів їх родин, і взагалі всіх людей, що перебували у зоні зараження, а також учасників АТО/ООС довірилися медикам Центру за всі 30 років роботи, впевнена – в нашому закладі і надалі буде робитися все можливе для того, щоб пацієнти зберегли здоров’я і їхнє життя було якомога якісним і повноцінним. Завжди будемо раді допомогти. Всім-всім вам, шановні колеги велика подяка за співпрацю і найщиріші побажання міцного здоров’я, миру, добра та благополуччя!»