Назад к списку

 СВІТ ДЕПРЕСІЇ ВАН ГОГА

 30 березня виповнюється 165 років від дня народження - видатного нідерландського художника-постімпресіоніста Вінсента Ван Гога. 


 У 1973 році, в Амстердамі відкрито музей його картин, що захоплюють своїми кольорами та вираженням емоцій, вони трохі божевільні, але більше геніальні, як і сам автор. Проте науковці, що створили музей, не тільки захоплюються його творами, але вивчають його особистість. Життя цієї людини була складним, трагічним і донині оповите таємницями і легендами. У віці 35 років, Ван Гог, після сварки з своїм другом Гогеном відрізав собі вухо, що зобразив на автопортреті. Деякі вчені вважають, що Ван Гог страждав на біполярний афективний розлад, під час епізодів депресії малював сумні образи, а під час піднесеного стану малював яскраві та життєрадісні картини, а ще паралельно зловживав алкоголем, з приводу чого лікувався в психіатричній лікарні. Проте, незважаючи на репутацію імпульсивної і навіть неврівноваженої людини, багато істориків вважають, що Ван Гог мав аналітичний склад розуму. Чи страждав він від розладу особистості? І він чи відрізав собі вухо?.. - Відомі дослідники з Гамбурзького університету прийшли до висновку, що Вінсент Ван Гог не відрізав собі мочку вуха в нападі божевілля - її відрізав під час сварки саме Поль Гоген. Головний доказ - лист Ван Гога до Поля Гогена, в якому потерпілий пише, що буде мовчати про те, що сталося і про це ж просить друга.

Також, офіційно вважається, що 37-річний художник вистрілив собі в груди з пістолета, самостійно дістався до лікарні, де помер через 29 годин. Записка в кишені Ван Гога, виявлена після його смерті, була передсмертним посланням, а листом до брата, в якій він говорив про плани на майбутнє, крім того, він зробив велике замовлення на фарби. - Не було ніяких передумов для самогубства. Він нарешті вже тоді ставав славнозвісним...


В часи життя художника медицина не могла надати дієву допомогу пацієнтам з депресіями, ліки винайшли тільки через 100 років, тому подібні трагедії відбувались досить часто, і люди могли лишитись не тільки вуха, але й життя. До того ж приєднання у художника алкоголізму є звичайним перебігом депресії, адже людина починає шукати розраду, яку знаходить наркотиках і горілці.

На щастя ми з вами живемо не в часи Ван Гога, сьогодні існують доступні безпечні ліки, які ефективно справляються з депресією, не викликають залежності і можуть бути використані для профілактики алкоголізму. Висококваліфіковані лікарі відділення неврозів Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення на досить професійному рівні надають допомогу пацієнтам з депресією. За часи роботи центру таку кваліфіковану допомогу вже отримали тисячі мешканців Чернігівщини і не тільки, сьогоднішня наука дозволяє безпечно і якісно подолати цей недуг. У відділенні працюють досвідчені лікарі, підготовлений персонал, підхід до кожного пацієнта індивідуальний, з залученням психотерапевтичних методик, проводиться комплексне соматичне обстеження, надається спеціалізована допомога по лікуванню пограничних, психосоматичних, поведінкових, тривожних, фобічних розладів, афективних змін настрою та іншого.

Своєчасно пролікована депресія дасть можливість кожному не тільки повернути радість життя, не тільки попередити розвиток алкоголізму, але і поверне повноцінне здоров’я, щоб нарешті можливо було скористатись безвізом до Європи і відвідати музей одного з найталановитіших і загадкових художників світу Вінсента Ван Гога в Амстердамі, де залюбки подивитись на світ депресії художника зі сторони і не тільки,  чи просто змусить Вас переосмислити все життя та дасть змогу позбутися від обридлого вантажу проблем і спробувати жити по-іншому, більш щасливо, успішно, з упевненістю в завтрашньому дні.