Назад к списку

ЩИРО ВІТАЄМО МЕДИЧНИХ СЕСТЕР ЗІ СВЯТОМ

 Міжнародний день медичної сестри — це свято з багаторічною історією. Створене воно спеціально для того, щоб підкреслити значимість в питанні збереження і відновлення здоров’я молодших спеціалістів від медицини. 


Сестра… Сестричка… Не існує у світі більше професії, назва якої була б такою рідною та теплою. Саме на тендітні плечі медичних сестер лягає уся турбота про пацієнта під час хвороби. Ще М.І. Пирогов, роздумуючи над співпрацею лікаря та сестри милосердя, зазначив: медична сестра повинна виконувати усі наукові та технічні приписи лікаря швидко, точно та відразу; лікар, особливо молодий, повинен використовувати досвід медсестри, оскільки вона більший проміжок часу контактує з хворим, а тому краще вивчає особистість пацієнта.

День медсестри майже у всьому світі заведено відзначати щорічно 12 травня – у день народження видатної англійки Флоренс Найтінгейл, яка організувала перші у світі бригади сестер милосердя.Всесвітній день медичної сестри— це своєрідна подяка медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні. Медичні сестри – не просто помічники лікарів. Вони, як і медики з вищою профільною освітою, кожні п’ять років здають іспити, якими підтверджують свою фаховість. Окрім широких медичних знань медсестри мають безліч прекрасних людських якостей, головні з яких – доброта та співчуття до страждань пацієнта. Саме медичні сестри вдень і вночі піклуються про пацієнта, разом із ним переживають усі труднощі та допомагають одужати. Без них нічого не працює ані у хірургії, ані в реанімації, ані в поліклінічних відділеннях. У цій професії немає випадкових людей, до неї йдуть за покликанням серця та душі.З кожним роком у медичних сестер більшає обов’язків. Зараз, коли система охорони здоров’я України реформується, вони перебувають на передових позиціях боротьби із соціально значущими та небезпечними захворюваннями, здійснюють патронаж пацієнтів та миттєво реагують на всі вимоги сьогодення. Зростає, зокрема, роль медичних сестер у створенні та функціонуванні системи громадського здоров’я, бо вони беруть активну участь у роз’ясненні людям принципів здорового способу життя та профілактики захворювань. Сестри медичні, акушерки, фельдшери та лаборанти це сумлінні, добрі, професійні люди, здатні на самопожертву, завжди готові до психологічних навантажень, залишаючись при цьому спокійними, доброзичливими і уважними, постійно випромінюючи позитивну енергію та зігріваючи оточуючих своєю щирою посмішкою, ласкавим словом, доброю порадою. Саме ця жертовна праця заслуговує визнання і поваги серед людей, а також Божої ласки.


В нашому закладі на сьогодні старанно працюють 75 медичних сестер, в тому числі лаборантів та 41 молодша медична сестра. Є серед них і зовсім юні фахівці, які тільки но розпочинають свій трудовий шлях у медицині, а є і справжні професійні фахівці такі, як сестра медична диспансерного (поліклінічного) відділення для постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС Надія Клименко, яка ще навесні 1969 року з відзнакою закінчила Чернігівське медичне училище за фахом акушерки і понад 50 років працює в медичній галузі, причому майже 25 років – у КЛПЗ «Чернігівський ОРЗОН». За весь час своєї трудової діяльності Надія Миколаївна має безліч подяк, почесних грамот та різного роду заохочувань за сумлінну працю та високий професіоналізм. А кількість вдячних пацієнтів за добросовісно виконаний професійний обов’язок та повернуте здоров’я взагалі не можливо порахувати.


Тому ж зазвичай, в переддень професійного свята Всесвітнього дня медичної сестри за доброю традицією головний лікар Галина Синявська щиросердечно привітала і подякувала старших медичних сестер відділень за віддану, щоденну, тяжку працю, за надійні, турботливі руки і всерозуміюче серце та побажала від імені всього колективу закладу всім медичним сестрам, лаборантам, фельдшерам та молодшим медичним сестрам доброго здоров’я, миру, незгасної енергії, творчого завзяття, всіляких успіхів, доброти, достатку, злагоди, любові, справжнього людського щастя, гідної, більш високої оцінки важкої і такої дуже необхідної праці на державному рівні.