Назад к списку
ШАНОВНІ БУХГАЛТЕРИ, ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Люди практично кожної з існуючих спеціальностей мають можливість щорічно відзначати, принаймні, один раз - професійне свято. Є свята, коли відзначають і вшановують працю медичного працівника, вчителя,  автомобіліста, шахтаря, журналіста. І про такий напрямок трудової діяльності, як бухгалтерія, теж не забули. Адже фінансові фахівці були завжди, виключаючи первісну епоху. Скільки існує цивілізований світ, починаючи з найдавніших цивілізацій - стільки і трудяться майстри за грошовими розрахунками.


Про це свідчать знахідки, виявлені під час археологічних розкопок в Ассирії, Вавилоні - це банальні бухгалтерські звіти. Вік даних документів близько 7000 років. В той далекий період людям бухгалтерія була потрібна для ведення обліку домашніх тварин і сільськогосподарських культур, тобто для запису відомостей про приходи і витрати стосовно основних джерел існування.Минав час, жителі Землі обзаводилися предметами текстилю, посудом. Сільське господарство давало добрі прибутки - виникла необхідність застосування більш складних методів обліку витрат і доходів. Тодішні бухгалтери використовували з цією метою глиняні фігури різної форми, кожна з яких призначалася для характеристики того або іншого товару. 

Близько 3700 р. до н.е. зародилася торгівля як така. Сталося це, за твердженням істориків, в Шумері. Вироблені торговцями операції з купівлі-продажу реєструвалися ними на табличках з глини. Ці звіти перебували під наглядом писарів. Античні народи надходили аналогічним чином, але фінансові процедури фіксувалися стародавніми греками на вибілених гіпсом дощечках.З появою у світі грошей потреба у веденні бухгалтерії зросла ще більше. Була створена ціла фінансова система, що включає такі поняття, як податкові збори і казна, а також бюрократизм. Найбільш розвиненою вона була в Стародавньому Римі.Ми знаємо сьогодні, що основою ведення бухгалтерських записів є запис коштів у дебет і кредит. Ця система носить назву «подвійний», а з'явилася вона на півночі Італії в період з 1250 по 1350 рр. вже н.е. Даний метод був набагато зручніше і красномовніше використовуваного раніше. 

Величезний внесок у розвиток бухгалтерії вніс математик Лука Пачолі. Його перу належить праця «Сума арифметики, геометрії, вчення про пропорції і відносинах», написаний і виданий в кінці XV століття. В принципі це Пачолі навів докази необхідності написання подвійної бухгалтерії - і це не єдина його заслуга. Зазначений метод впорядкував систему бухобліку, полегшив процес здійснення контролю за витратами і доходами.Треба сказати, що бухгалтерами завжди стають люди інтелігентні, грамотні, а сама професія була гідною і шанованою в суспільстві. Статус спеціаліста з фінансової звітності виник в XVI столітті. На території нашої країни слово «бухгалтер» стали вживати в період правління імператора Петра Першого - він же, власне, і ввів цей термін в ужиток. У перекладі з німецької слово означає буквально «держатель книжки» (від buch - книга, halten - тримати). В суверенній Україні майстрів з підрахунку цифр у ділових документах та фінансових звітах вшановують на підставі Указу Президента України від 18 червня 2004 року № 662/2004 щороку саме 16 липня в день, коли в 1999 році в нашій державі прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Говорячи по суті, професія бухгалтера шанована в багатьох країнах. Про престиж цієї професії свідчить також і наявність Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10 листопада. На ряду з цим існує навіть регіональні святкові Дні бухгалтера, які встановлюються державними установами в деяких областях на місцевому рівні. 

Все це зовсім не ажіотаж, що виник на хвилі сучасного розвитку та економічного прогресу, адже основні управлінські завдання бухгалтерського обліку - це збір і обробка достовірної і максимально повної інформації про діяльність опікуваного господарюючого суб’єкта, що в свою чергу переслідує не тільки ведення правильної податкової звітності та фінансового контролю, а й життєво необхідно для прийняття рішень, заснованих на економічному аналізі цих даних. На скільки ці рішення будуть вірними, на стільки господарюючий суб’єкт буде почувати себе впевнено і спокійно не тільки сьогодні, а й в найближчій перспективі, на стільки його діяльність буде успішною і приносити користь, йому, його співробітникам і його клієнтам і не тільки з простої фінансової точки зору, але і з соціальної. Ключовою ланкою всього цього є наші невтомні бухгалтери. Бути бухгалтером нелегко, бо ця професія вимагає значної відповідальності і високого професіоналізму. Тому – це свято день визнання поваги, значущості та важливості роботи кожного окремого бухгалтера! 

Тому в День професійного свята ми обов’язково поспішимо висловити свою глибоку вдячність і побажати Вам -справжнім майстрам за грошовими розрахунками - зведення балансів не лише на папері, а й балансів між особистим життям і роботою, щоб Ви усе встигали і на все вистачало Вам сил та наснаги, щоб робота завжди Вам приносила, як моральне, так і матеріальне задоволення. Нехай у Вашому житті буде менше стресів, зайвих перевірок та хвилювань, а більше радощів, приємних подій і незабутніх вражень! Також бажаємо Вам квітучого здоров’я, невичерпної життєвої енергії, великого успіху у всіх ваших справах, насолоди від життя, особистого щастя та благополуччя!