Назад к списку

 РОЗПОЧАВ РОБОТУ ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ЧЕРНІГІВЩИНИ

 6 вересня в обласному Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття Чорнобильського культурно-інформаційного центру Чернігівської області. 


Ініціатива створення якого належить обласній організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».В урочистостях взяли участь перший заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, головний лікар Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Галина Синявська, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, депутат обласної ради Дмитро Іванов, депутати міської ради, представники громадських організацій та учні шкіл міста. 

Вітаючи всіх присутніх з відкриттям Чорнобильського культурно-інформаційного центру, Валентин Мельничук наголосив, що це важлива подія для жителів Чернігівщини, оскільки чорнобильці, як ніхто інший, заслуговують на шану і повагу суспільства. Адже подвиг, який вони здійснили у боротьбі з радіаційною загрозою, - неоцінимий для нинішніх і майбутніх поколінь України.Почесні гості, урочисто перерізаючи стрічку, відкрили Чорнобильський культурно-інформаційний центр Чернігівської області та ознайомилися з представленими експонатами експозиції і оглянули виставку малюнків дітей про аварію на ЧАЕС та роботи художника-ліквідатора Василя Мігріна.

 — Обласна організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» назбирала стільки матеріалів про трагедію, які ми просто не маємо права не показати молоді. Тож на базі центру буде діяти музей чорнобильської історії Чернігівщини. Більш того, екскурсовод розповідатиме й про аварію на Першій Фукусімській АЕС, — зазначила Наталія Романова.Також вона вручила подяку від голови облдержадміністрації режисеру документального фільму «Чорнобиль. 30 років пам’яті» Денису Козлову. Відсьогодні чорнобильці Чернігівщини мають місце, де можуть зібратися, аби обговорити власні потреби та поспілкуватися з молоддю. 

— Ми давно вже виношували цю ідею і раді, що знайшли підтримку у представників влади Чернігівщини та керівництва Палацу молоді. На жаль, нас залишилося не так багато, далеко не всі зможуть знайти у собі сили розповісти про цю трагедію. Однак, підростаюче покоління має знати нещодавні події, що чорним рядком вписалися в історію,— підкреслив голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун та від імені всіх чорнобильців — висловив щиру вдячність керівникам обласної і міської влади за надання допомоги у створенні культурно-інформаційного центру. Головним завданнями якого є: формування у населення області, насамперед дітей та молоді, основних понять з питань здорового способу життя, радіологічної та ядерної безпеки, виховання патріотичної свідомості та екологічної культури. 

Присутні вшанували пам'ять загиблих і померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.Цього ж дня відбувся круглий стіл на тему «Нові підходи у вирішенні питань соціального захисту інвалідів чорнобильців у сучасному житті».