Назад к списку

Роботи вашої немає важливішого на світі!

Саме перший день жовтня у цьому році знаменує собою свято людей однієї з найбільш шанованих в усьому світі професій, про яку ми з повагою розповідаємо з раннього дитинства дітям, про яку співають пісні, про яку складають вірші, яка називається — Лікар.У світі багато професій, але найдраматичнішою, сповненою величі саможертовності, любові до людей, не завжди помітною за щоденною буденністю але дуже відповідальною, яка вимагає вміння приймати важливі рішення, потребує якостей, від яких залежить людське життя є професія ЛІКАРЯ. І не важливо, хірурги або ортопеди, стоматологи або терапевти, отоларингологи або окулісти, мамологи або психотерапевти — всі вони лікують тілесні і душевні рани, повертають людям зір, рух, здоров'я та життя! Значення людей цієї професії неможливо переоцінити. Люди в білих халатах щодня здійснюють подвиг на роботі, рятуючи життя та здоров’я людей, даруючи їм віру та надію. Адже коли нам погано, ми і талончик візьмемо, і в черзі будемо чекати, і вдихаємо-видихаємо — аби отримати заповітний рецепт.

Недарма професія лікаря відноситься до найдавніших та найгуманніших. Відомо, що першою професійною клятвою стала клятва Гіппократа, за якою передбачається найпершим завданням лікаря — це допомога потерпілій людині незалежно від того до якої політичної, релігійної чи етнічної приналежності вона належить. В свою чергу, незалежно від того яке громадянство, національність чи якого віку лікарі, вони всі об’єднуються заради спасіння людського життя. Виходячи з цього, за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я ООН у 1971 році, щоб вшанувати лікарів усіх категорій і віддати належне їх роботі було вирішено — щороку саме в перший понеділок другого місяця осені, відзначати Міжнародний день лікаря, як День солідарності та активних дій лікарів усього світу, і цей факт ніяк не заперечити, бо також важливою причиною, завдяки якій об’єднались лікарі є загострення уваги на боротьбі за мир. Тому що саме найбільше у лікарів є підстави бути противниками збройних конфліктів та терористичних актів, саме лікарі дуже близько знайомі зі смертю і тому так відчайдушно борються за кожне життя. Не випадково девізом лікарів є вираз «ALIIS INSERVIENDO CONSUMOR» — служачи іншим згораю, а символом — свіча.

В Україні відзначення Міжнародного дня лікаря не знайшло великого масштабу. Проте, дотримуючись міжнародних медичних і святкових традицій, наш Центр сердечно вітає з цим професійним святом всіх лікарів, які в день і вночі самовіддано працюють заради збереження, порятунку і відновлення здоров'я кожного з нас! 
Щиро бажаємо всім-всім-всім ЛІКАРЯМ упевненості в завтрашньому дні, нових досягнень та благополуччя у всіх сферах життя, вдячних пацієнтів і OMNES SALVOS VOLUMUS!