Назад к списку

Продовжуються скринінгові обстеження (мамографія) для жінок, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні рівень захворюваності на рак молочної залози збільшується з кожним роком. Якщо в 1968 році за рік у Чернігівському обласному онкологічному диспансері було 150 пацієнток з діагнозом «рак молочної залози»,


 ...то у 2018 році таких хворих вже 400, – згідно статистичних даних наданих завідувачем поліклінічного відділення КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології», лікарем-мамологом Олександром Заїкою. – Що саме провокує рак – на жаль, сьогодні невідомо. Звичайно, впливає екологія, спосіб життя, генетика і вік. Вважається, що чим старша людина, тим більша ймовірність захворіти на рак молочної залози, але якось конкретного збудника, як і ліків для профілактики цієї хвороби, немає. Тому активна профілактика дуже важлива для раннього діагностування раку. Адже при виявленні раку на ранніх стадіях ефект лікування буде набагато вищий: I-II стадія захворювання більш 98% виліковується у людей. Дев’яносто вісім! Відтак, жінкам потрібно більше уваги приділяти саме регулярному обстеженню.

Для ранньої діагностики новоутворень на базі КНП "Чернігівський медичний центр сучасної онкології"  продовжується безоплатні скринінгові обстеження (мамографія) жінок, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.  Звертатися необхідно до реєстратури поліклініки Центру за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 211. Мамографію роблять в рентгенкабінеті поліклініки з понеділка по п’ятницю з 9.00 до15.00.  Обов'язково мати при собі "чорнобильське" посвідчення та амбулаторну картку паціента з направленням лікаря!