Назад к списку

Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

20 жовтня в Україні щорічно відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню даного захворювання, привернення уваги суспільства до цієї проблеми згідно з Указом Президента України від 17 січня 2005 р. № 42/2005 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози».


 Рак грудей – злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози, яка є найпоширенішим видом раку серед жінок віком від 13 до 90 років та другим за частотою, після раку легень, онкологічним захворюванням в популяції загалом (враховуючи і чоловіче населення). Рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок не тільки в Україні, а й у всьому світі і дедалі більше поширюється в розвинених країнах та країнах, що розвиваються, де переважна кількість випадків захворювання діагностується на пізніх стадіях.

Тому у жовтні щороку проходить Всесвітній місячник боротьби проти раку грудей, який був оголошений Всесвітньою організацією охорони здоров'я у 1993 році. Крім того, щорічно -15 жовтня -у 44 країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Інтернаціональним символом цього дня є рожева стрічка, яка символізує красу та здоров’я і була введена ще у 1991 році «Організацією боротьби із раком молочної залози ім. С’юзан Г. Комен». Програма підтримується президентами різних країн на державному рівні, монаршими особами, відомими медиками, зірками шоу-бізнесу, комерційними й неурядовими організаціями. Дана кампанія проводиться, в першу чергу для того, щоб звернути увагу жінок на серйозність ризиків захворювання на рак молочної залози, поінформувати про вирішальні чинники у запобіганні даних захворювань і сучасні методи профілактики та лікування цих новоутворень у молочних залозах, адже згідно статистики в Україні кожна 8-ма жінка має ризик захворіти на цей вид раку і щорічно близько 160 тисяч жінок дізнаються про страшний діагноз, та щогодини від раку грудей помирає одна жінка. Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика. 

Треба пам’ятати, що своєчасне виявлення даного або іншого онкологічного захворювання, не є вирок для хворого. На сучасному етапі розвитку клінічної онкології є всі можливості ефективно боротися із цією недугою. Для того, щоб убезпечити себе, необхідно робити УЗД як мінімум раз на два роки, а після 40 років – профілактично проходити скринінгову мамографію один раз на рік. Вона дозволяє помітити перші зміни в тканинах набагато раніше, ніж будь-який інший метод обстеження. Слід пам’ятати, що вчасне виявлення пухлини у 98% випадків дає можливість вилікуватися від неї повністю без серйозних збитків для здоров'я. Тому регулярність обстежень у лікаря-мамолога має критично важливе значення для збереження здоров'я жінки, особливо в більш старшому віці, коли ймовірність розвитку раку молочної залози збільшується. Окрім цього необхідно завжди пам’ятати про профілактичні заходи, спрямовані на формування та підтримку здорового способу життя: раціональне харчування, достатнє фізичне навантаження, нормалізацію ваги та відмову від шкідливих звичок таких як паління і надмірне вживання алкоголю. 

ШАНОВНІ ЖІНКИ, ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ – СВОЄЧАСНО ПРОЙДІТЬ ПРОФІЛАКТИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ!   ПОДБАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я!