Назад к списку

Про подальше реформування медичної галузі області.

Виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування пройшло у Чернігівській обласній державній адміністрації в останній день січня поточного року. 


Темою обговорення стали проблеми подолання туберкульозу та онкологічних хвороб. У роботі виїзного засідання взяли участь вісім депутатів з 15 членів комітету.Голова парламентського комітету Михайло Радуцький наголосив, що медицина не повинна виконувати роль соціальної служби з утримання неблагополучних осіб, зокрема, й у протитуберкульозному санаторії. "Якщо батьки не можуть дати дитині одну пігулку на день, то до чого тут медицина?!" — зазначив він. 

"Чернігівський центр соціально значущих хвороб зараз працює неефективно — один фахівець лікує 14 пацієнтів на рік, а на одного хворого витрачають 115 тисяч гривень" – наголосила у своєму виступі директорка регіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія Мілютіна.Гостра дискусія не могла завершитися чимось результативним, адже з квітня «зависають» також і шкірвенерологічні диспансери, і психіатричні лікарні, а наш обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення у Чернігові взагалі хочуть об’єднати з обласною лікарнею. Як всі ці новації медичної реформи допоможуть поліпшити життя медперсоналу і пацієнтам час покаже, адже час – найкращий лікар! 

Також напередодні 30 січня у Чернігові, крім вищезазначеної події, пов’язаної з темою охороною здоров’я, в приміщенні облдержадміністрації відбулося і перше засідання Госпітальної ради Чернігівського округу, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової. У роботі якого, взяли участь члени Госпітальної ради від об'єднаних територіальних громад та районів області. Відповідно до порядку денного, за поданням голови Госпітальної ради Наталії Романової було обрано заступників голови та секретаря ради, затверджено графік засідань.З доповіддю виступив новообраний заступник голови госпітальної ради, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, зосередивши увагу присутніх на основних завданнях госпітальної ради.

Нагадуємо, що госпітальний округ – це територіальне об'єднання закладів охорони здоров'я в одну мережу за принципом доступності, густоти та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів, усталених шляхів доставки пацієнтів та дорожнього сполучення, яке покликане створити ефективну та доступну мережу системи охорони здоров'я.Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 20.02.2017 № 165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ», Госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.Чернігівський госпітальний округ утворений відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації. Цим же документом затверджені Положення про госпітальну раду та її персональний склад. Попередньо Кабінет Міністрів затвердив перелік опорних закладів в усіх регіонах країни. На Чернігівщині опорними визначили дев’ять лікарень: Чернігівська обласна лікарня, Чернігівська міська № 2, центральні міські у Ніжині та Прилуках, центральні районні у Козельці, Бобровиці, Корюківці, Бахмачі та Новгороді-Сіверському.