Назад к списку

Привітання зі святом Івана Купали

Купальська ніч – одна з наймістичніших ночей року. Саме в ніч з 6 на 7 липня слов’янські народи відмічають старовинне язичницьке свято Івана Купала. Головною його метою є очищення себе за допомогою води та вогню. 


Всі 4 божественні стихії: Земля, Вода, Вогонь і Повітря цієї ночі з'єднуються, тому зі святом Івана Купала пов’язано багато обрядів, традицій і прикмет. Тому у цю таємничо-магічну ніч палять багаття, через які перестрибують закохані пари, дівчата ворожать, плетуть вінки та пускають їх по воді, а відчайдухи шукають примарну квітку папороті, яка принесе щастя та достаток тому, хто її знайде. Кажуть, якщо квітку папороті знайдуть хлопець і дівчина, їх шлюб буде дуже щасливим. Є у квітки, що розкривається всього на кілька миттєвостей, ще одна чарівна властивість. За переказами, в ці миті можна побачити все, навіть заховані дуже глибоко під землею скарби, отримати дар розуміти мову тварин і птахів і навіть можливість стати невидимкою. 

Тож, бажаємо всім відвідувачам нашого сайту любити, мріяти, сподіватися, вірити, згадувати з посмішкою минуле, дивитися з оптимізмом у майбутнє, щоб це чарівне і запальне свято принесло трохи чарівництва у ваше життя. Зичимо всім вам, дорогі друзі, тепла, добробуту, радощів, життєвих перемог та обов'язково знайти свою чарівну квітку папороті. Шукайте, знаходьте, цінуйте традиції, і будьте завжди здоровими та щасливими!

З повагою, генеральний директор КНП "Чернігівський ОЦРЗОН"    Галина Синявська