Назад к списку

 ПРИВІТАННЯ ІЗ ДНЕМ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засноване тільки в 1971 році. 


День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію — міжнародну раду медичних сестер. Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл. Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження — 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра — це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. 

Чи варто казати, як багато сьогодні в охороні здоров’я залежить від жінок, які щохвилини стоять на сторожі життя та здоров’я пацієнтів лікарень? Медичні сестри – це руки немічного, очі незрячого, підтримка дитині, джерело знань і впевненості для молодої матері. Назва вашої професії починалася зі словосполучення «сестра милосердя». Вона й сьогодні повинна бути небайдужою до людських бід і страждань, мати чуйне серце, сумлінно ставитися до своєї справи. А ще постійно навчатися — цього вимагають нові технології.

Медичні сестри, акушерки, фельдшери, лаборанти, які працюють у лікувально-профілактичних закладах, це сумлінні, добрі, професійні люди, здатні на самопожертву, готові часточку своєї уваги віддати не тільки родині, але й ближнім, хворим чи немічним. Саме ця жертовна праця заслуговує визнання і поваги серед людей, а також Божої ласки. В нашому закладі старанно працюють 81 медична сестри, в тому числі лаборанти та 48 молодших медичних сестер.

У Міжнародний день медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця, ваші талановиті руки які дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення!

Від усієї душі бажаю усім вам невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя, гідної, більш високої оцінки важкої і необхідної праці на державному рівні. А ще бажаю відчути свою силу, необхідність і користь для суспільства, солідарність з колегами всіх країн світу. І щоб ви були особливо гордими за те, що вам випала місія бути медсестрами! Бажаю плідної творчої роботи, доброго здоров’я, миру та злагоди всім, всіляких успіхів у благородній справі охорони здоров’я народу України!

З повагою - головний лікар КЛПЗ "Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення" Галина СИНЯВСЬКА