Назад к списку

ПРИЄМНА ПОДОРОЖ ТА ЧУДОВИЙ ВІДПОЧИНОК – ЗАВДЯКИ ПРОФСПІЛЦІ МЕДПРАЦІВНИКІВ

 Відвідування відомих парків і дендропарків завжди залишає позитивні емоції. Що може бути більш приємним для душі, ніж побути серед зелені, у води, погуляти по тінистим стежкам, подивитися визначні пам'ятки, які залишила історія в цих парках після життя тут в минулому відомих діячів мистецтва або знаті. 


Поблизу Києва є кілька таких дендропарків, наприклад, «Олександрія» в Білій Церкві або парк «Софіївка» в Умані. Але в останні роки стрімко будувався і прикрашався ще один дендропарк в селі Буки Київської області. Дуже цікаве, мальовниче і красиве місце - Ландшафтний парк Буки.Саме його і відвідали на минулих вихідних співробітники Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення завдяки профспілці медичних працівників.Село Буки невеликий населений пункт, що нараховує близько 600 жителів, розташований в 12 км на північ від районного центру Сквира, в самій глибинці. 


Можливо, Буки так би і залишилися одним з численних невеликих сіл Київщини, нічим не примітних, якби не діяльність тут Івана Суслова, який на кошти зароблені від свого бізнесу очистив річку Роставиця і на її берегах розбив ландшафтний парк з вежами і підпірними стінами, мостами, фонтанами і водоспадами, невеликим зоопарком, побудував гідроелектростанцію, ну і, звичайно, над всією цією пишністю розташувався і будинок Суслова, на що теж цікаво подивитися.Ще заздалегідь готуючись до подорожі багато з нас через Інтернет начулися про ці місця, але коли приїхали то відразу переконалися, що дендропарк в Буках схожий просто на казку, і дійсно варто присвятити вихідний день відвідуванню цього місця, де ні з чим не порівнянний рукотворний ландшафт, що сформовано в гармонії з природою.Навіть не віриться, що трохи більше двадцяти років тому на місці цього красивого ландшафтного парку розташовувалося звалище, і лише в 1996 році було закладено цю перлину - парк, який сьогодні стрімко розвивається, і набирає популярність завдяки своєму цікавому оформленню.


На вході в парковий комплекс збудовано церкву і каплицю в сучасному стилі, перед якими розташований фонтан, доставлений сюди з Майдану Незалежності з Києва (до речі, це був найбільший фонтан Майдану).Під час прогулянки ми всі, намагалися насолоджуватися не тільки красою та несподіваними архітектурними і ландшафтними рішеннями, а й - перейнятися атмосферою успіху, особистої ефективності та допомоги іншим, яка з душею і любов'ю вкладена в парк його засновниками. 

Цікавою була для нас історія з числом 7, почута від тутешніх мешканців. Іван Суслов вважає число 7 щасливим для себе: Він - сьома дитина в родині; його ініціали українською мовою СІМ (Суслов Іван Миколайович); цифра 7 прикрашає його керівний кабінет у агрофірмі «Сквира»; цифру 7 зустрічається на фасадах будівель, на мощених доріжках; на території ми бачили машину з номером, що складається з сімок; а ще Іван Суслов мріє побудувати 7 дитячих будинків. Вже один дитячий будинок побудований. 

Кожен з нас особисто переконався, що Ландшафтний парк Буки - місце, де радіють очі і відпочиває душа. Усі ми дуже приємно провели час і отримали величезне задоволення від такого чудового уїк-енду, організованого нашим профорганізатором Тамарою Уланович.