Назад к списку

ПІДВИЩУЄМО ФАХОВИЙ РІВЕНЬ СПЕЦІАЛІСТІВ

У рамках проекту Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні «Підтримка Міністерства соціальної політики в протидії ґендерно-зумовленому насильству та (ре-) інтеграції населення, постраждалого від конфлікту» з метою підвищення кваліфікації спеціалістів-психологів і психотерапевтів щодо спеціальних методик роботи з особами, які вчинили домашнє насильство наприкінці минулого місяця у Києві відбувся тренінг на тему «Впровадження корекційних програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство». 


За участю Представника Уповноваженого Верховної Ради з дотримання рівних прав і свобод Лідії Козуб, кандидата психологічних наук, доцента, психотерапевта Генадія Мустафаєва та наукового співробітника Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України даний тренінг пройшов дуже плідно і цікаво.

Крім того, на тренінгу практично відпрацьовувалися вправи і техніка що використовується для роботи з кривдниками, розглядалися суб’єкти і заходи для запобігання та протидії домашньому насильству. 

Також, окремо висвітлювались питання щодо психологічних передумов та особливостей домашнього насильства в сім’ях ветеранів АТО, технологія вирішення конфліктів, психологічна допомога дітям, постраждалим від домашнього насильства в вищезазначених сім’ях на сьогодні.

Участь у всеукраїнському заході приймали спеціалісти і з Чернігівщини, а безпосередньо від нашого закладу пройшла курс навчання і отримала відповідний сертифікат – Ірина Мещерякова, лікар-психіатр диспансерного (поліклінічного) відділення для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка після тренінгу вже під час чергових планових занять з медперсоналом у КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН» з задоволенням поділилась з колегами цікавою інформацією та своїми враженнями від навчання. 

Робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї