Назад к списку

ОПУБЛІКУВАНО ТРЕТІЙ ВИПУСК ДАЙДЖЕСТУ ЗМІН У СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

 Міністерство охорони здоров’я, за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ- послуг у дії», випустив черговий номер Дайджесту змін в охороні здоров’я. Цього разу говорять про автономізацію.


Реорганізація у комунальні некомерційні підприємства є першим завданням реформи, адже лише в такому статусі заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ.

У Дайджесті МОЗ подав список основних законодавчих актів та документів, що є важливими під час та після автономізації, а також покроковий план автономізації.«Сьогодні медичний заклад може робити тільки те, що прямо дозволено йому законодавством. А ставши підприємством, медичний заклад зможе робити все, що не заборонено. Перш за все, відмовитись від тарифної сітки і почати збільшувати зарплати лікарям. Але головна зміна — світоглядна. Медичні заклади повинні бути незалежними, як це є в усьому світі. Чиновники не мають керувати лікарями», — каже в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун. 

У Дайджесті можна також знайти історію створення комунального некомерційного підприємства “з нуля” у Борисполі на Київщині.Крім того, у новому номері стіннівки є інформація про класифікацію ICPC-2 і відповіді на поширені запитання щодо автономізації. МОЗ закликає фахівців надсилати запитання на адресу digest.moz@gmail.com. Відповіді на них можна прочитати в наступних числах Дайджесту. 

Третій випуск Дайджесту вже надіслано медичним департаментам й управлінням, які мають поширити його у закладах охорони здоров’я. Крім того, випуски Дайджесту (третій,  другий та  перший) можна скачати на сайті.