Назад к списку

Навчаються лікарі, молодші спеціалісти з медичною освітою та особи без медичної освіти

Життя людини є недоторканою цінністю, котру повинна захищати та зберігати кожна цивілізована держава. 


Основний Закон України – Конституція України закріплює невід’ємне право кожної людини на життя: «Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань». Виконання цього неможливе без положення, викладеного в ст.49 Конституції України, що дає право кожному на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування: «Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм». 

У КНП «Чернігівський ОЦРЗОН» відповідно Плану основних організаційних заходів на поточний рік передбачено забезпечення своєчасного підвищення кваліфікації лікарів і середнього медперсоналу та проведення циклу навчальних семінарських занять з ними. Саме, цього тижня, впродовж трьох днів інструктор-викладач Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, лікар невідкладних станів вищої кваліфікаційної категорії Світлана Ткаченко провела тренінг для медичних та немедичних працівників нашого центру, щодо порядку надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах (серцево-легенева реанімація і відновлення прохідності дихальних шляхів - обтурації стороннім тілом).

Практично у всіх присутніх була змога відпрацювати та вдосконалити свої практичні навички на сучасних реалістичних манекенах, пройти навчання-симуляцію за сценарієм, що максимально наближений до життя. З'явився чіткий алгоритм невідкладних дій в екстреній ситуації та організаційних заходів, спрямованих на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані з мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються в екстреній ситуації на місці події. Адже, актуальність цього питання не викликає сумніву - у зв’язку з останніми статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 30-35 % летальних (смертельних) випадків при травмуванні, отруєнні або іншій внутрішній чи зовнішній причині припадає на відсутність, несвоєчасність або неправильність проведення заходів домедичної само- та взаємодопомоги. 

Також, окремо для лікарів та сестер медичних обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення 26 вересня згідно Плану занять з медперсоналом на 2019 р. лікарем неврологом Наталією Македон була прочитана цікава лекція, щодо клінічних проявів, етіології, діагностики та лікування посттерапевтичної невралгії.