Назад к списку

На варті здоров’я і життя пацієнтів: вітання приймали медичні працівники КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН»

Споконвіку більше будь яких скарбів цінувалося здоров’я людини, тому професія медичного працівника завжди була однією з найбільш необхідних та шанованих. І, взагалі лікар - одна з найдавніших у світі спеціальностей.


Спочатку ця професія була тісно пов'язана з містикою і знахарством, про що говорить навіть походження її назви. З давньослов'янського значення слова "лікар" - заговорюють, чарівник. Болгарською "лікар" означає "чаклун", а "врачити" - ворожити, лікувати. Ще первісні люди володіли примітивними навичками лікування, для цього вони використовували різні трави і рослини, здійснювали ритуальні обряди. Медицина розвивалася в Стародавньому Єгипті, Китаї, Індії, Греції. Найвідомішим давньогрецьким лікарем вважається Гіппократ, його називають "батьком медицини". Саме він є автором клятви, що містить головні принципи і зобов'язання, якими повинен керуватися лікар під час роботи. 

Адже лікарі разом з середнім медичним персоналом представляють одну з найшляхетніших професій, оберігаючи найбільший дар Господній – людське життя! Саме для людей цієї професії завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, високе почуття відповідальності, гуманність та фаховість. У цьому жертовному, щоденному служінні медичні працівники часто не мають права на спокій, відпочинок, власні емоції чи навіть страх. І вдень і вночі вони поруч на цілодобовій сторожі людського життя, аби встигнути допомогти хворому.


 З метою, аби підкреслити значущість роботи медичних працівників та їхню турботу про здоров'я громадян Указом Президента № 281/94 від 3 червня 1994 року на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров'я України було встановлено в Україні професійне свято працівників галузі охорони здоров'я - День медичного працівника, яке щорічно відзначають у третю неділю червня. Це справді – дуже чудова нагода подякувати всім медичним працівникам за невтомну та важку працю.

Вже традиційно, напередодні свого професійного свята у КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН» профспілкова організація разом керівництвом закладу влаштовали урочистості, в яких прийняли участь і представники громадських організацій та політичних сил з солодкими подарунками і квітами троянд. Головний лікар Галина Синявська отримала для потреб закладу цінний подарунок - ноутбук від політичної партії ВО «Батьківщина», а також привітала всіх присутніх з професійним святом і відзначила грамотами та подяками кращих медичних працівників трудового колективу.Слід зазначити, що за день до цих урочистостей, саме напередодні професійного свята працівників охорони здоров’я з кращими фахівцями медичної галузі зустрілося керівництво області, де відзначили і двох працівників нашого закладу - за сумлінну працю, високий професіоналізм, та з нагоди Дня медичного працівника Почесною грамотою Чернігівської обласної ради з врученням нагрудного знаку було нагороджено Уланович Тамару Владиславівну - завідувача відділення променевої діагностики, лікаря з ультразвукової діагностики та оголошено Подяку голови облдержадміністрації Лебединець Ірині Василівні — заступнику головного лікаря з медичної частини, лікарю з ультразвукової діагностики нашого закладу.

 Урочистості до Дня медичних працівників доповнив чудовий концертний виступ колективу художньої самодіяльності.


По закінченню урочистих заходів зі словами подяки до учасників концертної програми звернулась голова профспілкової організації Тамара Уланович і привітала всіх з професійним святом та Святою Трійцею, побажавши міцного здоров’я, благополуччя і добра, шани та поваги від людей, життєвих гараздів і спокою, тепла та радощів.