Назад к списку

 Я МАЮ ПРАВО! – Безоплатна правова допомога

З метою формування в суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя


 11 червня 2018 року до КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» завітали фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області на чолі зі своїм керівником Олегом Трейтяком – для проведення заходу у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, його заступники Сергій П’ятниця та В’ячеслав Хардіков, разом з начальником управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Людмилою Кузьміною і заступником начальника відділу з питань нотаріату Надією Авраменко розповіли про системні зміни, що відбуваються в органах юстиції області, та обговорили з медиками актуальні питання захисту прав громадян. 

"Наразі робота системи юстиції побудована насамперед на правовій допомозі населенню. Реалізуючи ініціативи Мін’юсту в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та його інформаційні кампанії щодня фахівці Головного територіального управління юстиції працюють над підвищенням правової обізнаності населення, підвищення рівня довіри людей до посадовців", – зазначив на зустрічі керівник обласної юстиції Олег Трейтяк. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному. Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Працюємо за кількома напрямами: ЧужихДітейНеБуває, СтопНасильство, МаскиШоуСтоп, АгроРейдерствоСтоп, ХабарЗаНавчанняСтоп, - наголосив він. 

Лікарі поцікавились у керівництва обласного управління юстиції порядком реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи, питаннями діяльності первинної профспілкової організації, вартістю вчинення нотаріальних дій тощо. Аби зробити правову допомогу більш доступною наприкінці зустрічі медикам було запропоновано пройти анкетування та відповісти на питання щодо дієвості системи безоплатної правової допомоги в Україні.

По завершенні заходу заступник головного лікаря закладу Ірина Лебединець від усього колективу щиро подякувала команду справжніх професіоналів юристів за дуже цікаве і корисне спілкування: "Підсумки такої зустрічі, мають велике практичне значення для всіх її учасників − це дає змогу нам сьогодні, перш за все, переосмислити ті підходи, які існують в Україні, до підвищення рівня нашої правової культури, зробити певні висновки та запровадити у кожного з нас присутніх тут, формування поваги до права, гуманістичних правових ідей, загальнолюдських та національних правових цінностей. Дякую вам, шановні друзі, за плідну співпрацю і бажаю всім міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, удачі, та всіляких гараздів!"