Назад к списку

 ГРИП СПРИЧИНЕНИЙ НОВИМ СУБТИПОМ…

 Саме це питання та застосування профілактичних заходів обговорювали лікарі та середній медперсонал КЛПЗ "Чернігівський ОЦРЗОН" минулого четверга під час загальнолікарняних занять, які систематично проводяться у закладі згідно з річним планом роботи Центру. 


 Грип та інші гострі респіраторні вірусні захворювання – найчастіша патологія, яка трапляється незалежно від віку, місця проживання і соціального статусу людини.Більше 90 % людей не менше одного разу впродовж року переносять так звану “застуду”. Щорічно на грип та інші ГРВІ хворіє від 9 до 16 млн осіб, що становить 25-30 % від усієї та близько 80-90 % від інфекційної захворюваності в Україні.

Поширеність цих хвороб на земній кулі, охоплення епідемічним процесом великої кількості людей, нерідко з тяжкими наслідками, значні економічні збитки зумовлюють актуальність респіраторних інфекцій для людства. За даними ВООЗ, щороку на грип та інші ГРВІ хворіють 1,5 млрд людей, тобто щорічно хворіє кожен четвертий житель, або у середньому - кожен дорослий хворіє 2 рази на грип чи інші ГРВІ, школяр – 3 рази, діти дошкільного віку – 6-10 разів. Постійна циркуляція вірусів серед населення, щорічне сезонне підвищення захворюваності є невід’ємним компонентом існування людини.

Грип – це вірусне захворювання. Найчастіше його симптоми проявляються у вигляді різкого підвищення температури тіла (вище 38 °С), головного болю, болю у м'язах, кашлю, болю у горлі, нежиті, то що.Звертайтесь до лікаря, щоб отримати кваліфіковану допомогу.Не отримавши вчасного ефективного лікування, можна погіршити свій стан здоров’я та отримати ускладнення захворювання. Завжди пам’ятайте про це, читаючи про черговий «магічний» народний засіб. До того ж не всі народні засоби є безпечними. Не сподівайтеся, що цибуля чи часник врятують вас від грипу! Їхній ефект зводиться лише до того, що люди, які приймають часник, мають запах, тому до них не наближаються інші люди. Немає наукових доказів, що ці, безперечно, корисні овочі, попереджають грип. 

Щорічна вакцинація – дуже важливий і найефективнішій спосіб профілактики грипу. Вона захищає від найбільш поширених штамів вірусу. Ви можете в лікарні зробити щеплення, і таким чином набути імунітет аби уникнути небезпечних ускладнень.Також для зниження ризику захворювання ми повинні розуміти, що дуже важливо мати чисті руки, бо коли ми кашляємо чи чхаємо, зазвичай, прикриваємося, а потім далі розповсюджуємо вірус при контакті з іншими людьми, тому не торкайтесь обличчя, уникайте контакту з хворим, часто провітрюйте приміщення, підтримуйте себе «в формі» завдяки фізичній активності, уникайте стресу та перенавантаження, їжте корисну їжу, пийте багато води та старайтесь висипатися – повноцінний сон має значний профілактичний ефект. 

Якщо ви все ж захворіли на грип, призначення противірусних засобів відбувається виключно лікарем. Обов’язково треба пам’ятати, - якщо Ви відчуваєте, що у Вас з’явилися якісь симптоми, не важливо – це грип чи інша вірусна інфекція, не треба бути героєм, не потрібно давати приклад іншим, що «я хворий приповз на роботу», бо Ви можете бути джерелом інфікування, приміром: для вагітних, для ВІЛ-інфікованих, для людей, які отримують імуносупресивну терапію тощо. Ви повинні залишитися вдома! Якщо ж виникла виробнича необхідність, без Вас не можна обійтися на роботі, - в першу чергу маску повинен одягати хворий, для того, щоб стримувати аерозоль, де є вірус грипу, щоб цей аерозоль залишався на Вашій масці, а не поширювався на колег, варто поважати інших.Також контролюйте температуру тіла, провітрюйте приміщення, дотримуйтесь ліжкового режиму, вживайте достатню кількість рідини, залишайтесь вдома 24 години після останнього періоду гарячки. 

Користуйтесь  вищевказаними порадами будь ласка і будьте здорові та ніколи не хворійте!