Назад к списку

День програміста відзначається на 256-й день року

День комп’ютерника і програміста - професійне свято програмістів, що відзначається в світі 12 або 13 вересня. Програмісти вибрали цей день неспроста - це 256 день року, що має сакральне для них значення.


Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. а також це максимальна ступінь числа 2, яка менша кількості днів у році — 365. Програмування схоже на магію - воно пов'язане з математикою, логікою і трохи інженерією, то і свято розраховується незвичайним способом. На жаль український уряд поки це свято офіційним не визнав, але в ряді країн День програміста входить в число державних свят. Сьогодні цей день неофіційно відзначається в Ізраїлі, Австрії, Німеччині, Канаді, Китаї, Хорватії, Чехії, Франції, Австралії, Польщі, Італії, Великобританії, США та багатьох інших країнах. 

Найчастіше слово «програмування» і все, з ним пов’язане, асоціюється у звичайної людини тільки з персональним комп’ютером, проте це не так. Головне завдання програміста полягає в створенні певного коду інструкції для пристроїв. Завдяки коду, комп'ютери отримують команду для виконання тих чи інших дій. Практично кожен електронний пристрій - від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним управлінням - свого часу пройшли через руки фахівців з програмування. На сьогоднішній день професія програміста є найпопулярнішою і затребуваною. Жодна організація не обходиться без електронних комунікацій.Цей рід діяльності стає все більш масовим і, в той же час, символізує авангард сучасного суспільства. Ми щогодини стикаємося з плодами праці програміста. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону - ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя. 

І хоча поки що це свято цілком і повністю віртуальне, плоди труда наших славних програмістів вельми і вельми реальні. Сьогодні без комп'ютера нічого не можливо зробити, банківські перекази, хірургічні операції, електронні черги, електронні квитки, голосування в радах, місцеві та державні сайти. Значення професії програміста у повсякденному житті важко недооцінити. В Україні і на міжнародному ринку програмісти та інші айтішники користуються великим попитом. Якщо подивитися за тим скільки працюють програмісти, можна сказати, що вони працюють цілодобово, без вихідних і перерв. Професія програміста змушує людину весь час вчитися, бути в курсі нових розробок і новинок, тестувати нові технології, а також отримувати великий досвід. Крім уміння, ще необхідно знати англійську мову, оскільки багато програм написані англійською мовою. Українські айтішники звикли будувати кар'єру не тільки в своїй країні - з ростом професіоналізму, вони починають успішно працювати з міжнародними компаніями. 

В 2019 році День комп’ютерника і програміста припадає на 13 вересня і його відзначають всі ті, хто має до цієї професії ставлення. Сюди входять не тільки ті, хто пише програмний код, але ще і ті, хто перевіряє їх роботу, викладачі, студенти їх друзі та близькі люди. У цей день керівництво нагороджує самих працівників, дарує їм грамоти та премії. У свято проводять семінари, лекції, конференції з обміну досвідом. На семінарах обговорюються нововведення, інновації, актуальні проблеми. Тож сьогодні - свято і ми щиро вітаємо всіх причетних до нього -  з ДНЕМ ПРОГРАМІСТА! Бажаємо, щоб робочий код у вашому житті був злагодженим і точним, любов була захищена надійним паролем, а компіляторами долі були здоров'я, успіх і благополуччя. Нехай всі ваші віртуальні бажання і мрії втіляться в реальність. Бажаємо, щоб ваше життя завжди було стабільним, без «крашів» і «вильотів». Нехай в ньому не буде місця нудьзі, смутку і тузі. Нехай у вашій голові завжди рояться купа файлів, знань і проектів, які будуть складатися в нове, прогресивне, інтелектуальне надбання нашої країни!