Назад к списку

ЧОРНОБИЛЬСЬКА РАДІАЦІЯ «НАЗДОГАНЯЄ» УКРАЇНЦІВ ЧЕРЕЗ 30 РОКІВ

 У Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення проводять безкоштовне скринінгове обстеження громадян, які на момент аварії на ЧАЕС були дітьми, щойно народились або навіть ще були в лоні матері


. Лікарі констатують: через отриману тридцять років тому радіацію сьогодні в Україні збільшується кількість онкологічних захворювань.«Відомо, що після Чорнобиля дуже збільшилась кількість випадків такого захворювання, як рак щитоподібної залози. Це обумовлено дією радіоактивного йоду», – пояснює лікар-ендокринолог Олег Осадців.

Захворювання щитоподібної залози складно виявити без скринінгового дослідження, пояснюють фахівці. Тому в ОЦРЗОН і реалізують проект безкоштовної діагностики. Головне – щоб приходили люди. Чим раніше лікарі виявлять захворювання, тим більше шансів на вдале лікування.

Для того, щоб пройти безкоштовне обстеження у Центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення, потрібно із паспортом прийти в реєстратуру. Там отримати талон на ультразвукове дослідження щитоподібної залози, після чого – консультація лікарів. 

Вчасна діагностика та правильне лікування – це єдиний поки дієвий спосіб боротьби із негативними наслідками Чорнобильської катастрофи, переконані фахівці.