Назад к списку

Терапевтичне відділення  знов підтвердило статус "Чиста лікарня безпечна для пацієнта"

Напередодні професійного свята Дня медичного працівника до КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» завітала фахівець з інфекційного контролю Асоціації «СОІК» Людмила Катреча, яка при проведенні гігієнічного аудиту була приємно вражена, що стосується виконання стандартів проекту «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» та професіоналізму персоналу. Всі без винятку медичні працівники терапевтичного відділення закладу дуже професійно володіють технікою обробки рук та дезінфекцією інструментарію медичного призначення. 


Слід зазначити, що КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» започаткував свою історію в 1989 році, коли наказом відділу охорони здоров'я облвиконкому у м. Чернігові був створений обласний діагностичний центр, потім у 1994 році заклад було реорганізовано в Чернігівський обласний центр радіаційного захисту населення по медичному забезпеченню осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а з 2001 року – набув теперішнього статусу та назви. А вже з грудня 2015 року, – після внесення змін до Статуту закладу, крім завдань по медичному забезпеченню осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, медико-генетичному консультуванню населення, практичної та консультативної роботи по медичному нагляду за спортсменами і особами, що постійно займаються фізичною культурою з медичним обслуговуванням спортивних змагань фахівцями відділення спортивної медицини, – в Центрі було організовано надання фахової медичної допомоги учасникам АТО.

На сьогодні складі центру функціонують: диспансерне (поліклінічне) відділення для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; стаціонарні відділення (психоневрологічне на 40 ліжок та терапевтичне на 30 ліжок); диспансерне відділення спортивної медицини; відділення променевої, ендоскопічної та функціональної діагностики; кабінет спектрометричних досліджень; фізіотерапевтичний кабінет; лабораторія клінічної діагностики; обласна медико-генетична консультація; відділення медичної статистики та ведення Державного реєстру осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На сьогодні час у центрі працює – 217 співробітників, 38 лікарів, 81 середніх медпрацівників, 98 молодших медпрацівників та інших.Нагадаємо, що вручення статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» відбулося ще минулого року, сертифікат отримало саме терапевтичне відділення. «За результатами планового аудиту з впевненістю можна сказати, що у даному закладі терапевтичне відділення є хорошим прикладом для лікувальних установ, щодо професіоналізму працівників, якості та безпеки обслуговування, а також по дотриманню санітарно-протиепідемічного режиму і весь медичний персонал дуже ефективно протистоїть інфекційним захворюванням, пацієнти та медики не мають загрози інфікуватися» – зауважила Людмила Катреча під час свого візиту. 

Завдяки наявності належної системи інфекційного контролю у закладі терапевтичне відділення КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» пройшло повторну перевірку та знову отримало відповідний сертифікат. Головна медична сестра Вікторія Пінчук, яка належно організовує роботу по дотриманню санітарно-протиепідемічного режиму, ретельно слідкуючи за порядком і чистотою закладу, підбила підсумок заходу: «Колектив закладу робить усе можливе, аби забезпечити нашим пацієнтам якісне лікування та створити комфортні умови перебування. І, безумовно, надзвичайно важливим для нас є забезпечення санітарно-гігієнічного супроводу на сучасному європейському рівні. Ми і на далі не плануємо зупинятися на досягненому. Сподіваємося, що у подальшому всі вісім структурних підрозділів закладу також отримають дану відзнаку, адже програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат і дозволяє зекономити кошти, необхідні для фінансування інших потреб нашого центру».