Назад к списку

Чернігівські рятувальники провели спільні навчання з відпрацювання дій щодо гасіння пожежі у КЛПЗ «Чернігівський ОЦРЗОН»

 6 грудня поточного року підрозділами 1-го Державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області були проведені тактико-спеціальні навчання з ліквідації можливої надзвичайної ситуації у КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» по вул. Шевченко, 160 у м. Чернігові.


Основним питанням відпрацювання на об’єктах з масовим перебуванням людей є взаємодія адміністрації закладу та пожежно-рятувальних підрозділів, зокрема щодо дій з ліквідації надзвичайної ситуації та евакуації людей з об’єкту. 

Фахівці ДПРЗ ДСНС до початку заходу вивчали оперативно-тактичну характеристику об'єкту та місця розташування протипожежних вододжерел. Саме ці фактори під час надзвичайних ситуацій та подій впливатимуть на оперативність та ефективність дій пожежно-рятувальних підрозділів. 


За тактичним задумом навчань, внаслідок короткого замикання в рентген кабінеті на другому поверсі виникла пожежа, в результаті чого виникла загроза поширення пожежі на суміжні приміщення. Про загоряння повідомив рятувальників за телефоном «101» черговий персонал закладу.

До місця пригоди за підвищеним номером виклику оперативно прибуло 4 відділення рятувальників. Під час оперативного розгортання із прокладення магістральних та робочих ліній, вогнеборці з метою локалізації та подальшої ліквідації умовної пожежі провели розвідку, оцінили складність ситуації та приступили до ліквідації пожежі й евакуації людей.

У навчаннях було задіяно медичний персонал закладу та 15 чоловік особового складу рятувальників і 4 одиниці основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки.