Назад к списку

7 квітня відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я

Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись у 1948 року, ВООЗ об'єднала у своїх лавах 191 країну світу на підставі принципу, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. 


 До 1950-го року воно відзначалося 22-го липня, саме в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою і кожного року відзначення Всесвітнього дня здоров’я спрямовується на окремі соціально важливі аспекти здоров’я, такі як охорона материнства і дитинства, подолання поширення онкологічних, серцево-судинних захворювань, вплив клімату на відтворення людства, медичну допомогу постраждалим від стихійних лих та техногенних катастроф тощо.Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я минулого року – Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло – «Здоров’я для всіх». 

 Взагалі, мета відзначення цього дня – привернути увагу широких кіл громадськості, представників владних структур різних рівнів – від урядів країн і до органів місцевого самоврядування – до проблем збереження здоров’я, роз’яснення причин появи соціально значущих та небезпечних захворювань, популяризація засад здорового способу життя заради збереження людства та позитивного впливу на демографічну ситуацію у різних країнах світового співтовариства.У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться» - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінічних центрів, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, – є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.Здоров’я безцінне, але може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. 

У Всесвітній День здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!