Назад к списку

6 серпня – Міжнародний день «Лікарі світу – за мир»

Сьогодні планета відзначає Міжнародний день «Лікарі світу за мир» і Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї. Цей день в певному сенсі є символічним і служить нагадуванням про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни в цілому. Організація відзначає цей день своєю повсякденною роботою. 


6 серпня 1945 року, о 8 годині 15 хвилин американський бомбардувальник Б-29, названий "Енола Гей» на ім'я матері командира екіпажу, скинув атомну бомбу «Малюк» на японське місто Хіросіму.В результаті цього бомбардування були вбиті і зникли безвісти близько 200 тисяч чоловік, поранені і піддалися радіоактивному опроміненню понад 160 тисяч осіб. Число жертв ядерного бомбардування продовжує збільшуватися до цього дня, так як наслідки вибуху позначаються вже на кількох поколіннях.А ще через три дні атомна бомба з плутонієвим зарядом такої ж потужності була скинута на інше японське місто - Нагасакі ... З того часу, щороку 6 серпня в 8 годині 15 хвилин ранку японське місто Хіросіма завмирає на хвилину мовчання. Склавши руки біля грудей і нахиливши голови, люди похилого віку та молоді японці, матері і діти, вчителі та чиновники - саме в ці хвилини думають про той страшний день, коли на мирне місто була скинута атомна бомба. 

Через 10 років після цих трагічних подій, в Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї, а в 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена без'ядерною зоною (Договір Раротонга). Організація «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі» виникла в 1980 році у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». Вже згодом великі відділення «Лікарів світу за мир» з'явилися в десятках країн світу, і сьогодні цей рух об'єднує в своїх рядах понад 200 тисяч лікарів, і число його прихильників продовжує зростати. Щорічно 6 серпня вони організовують різні благодійні та просвітницькі акції. 

Під гаслом «Ні - війні і ядерної зброї!» щорічно в Японії організовується «Марш миру». За 13 маршрутами, що зв'язують всі 47 префектур країни, учасники маршу проходять понад 10 тисяч кілометрів і закінчують свою ходу саме 6 серпня в Хіросімському Парку миру, розташованому навколо епіцентру атомного вибуху біля Пам'ятника жертвам Хіросіми - сірого бетонного намету, розкинутого серед зелені парку. Усередині пам'ятника - вапняна плита, під нею - скринька з іменами загиблих. Щороку до цього списку додається приблизно 100 нових імен. На братській могилі написані слова: «Спіть спокійно, помилка не повториться» ...