Назад к списку

5 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ СТАТИСТИКИ В УКРАЇНІ

«День працівників статистики» — національне професійне свято, працівників статистики, який відзначається в Україні щороку, 5 грудня «День працівників статистики України» отримав статус офіційного державного професійного свята порівняно недавно, на початку третього тисячоліття. 


2 грудня 2002 року, другий Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 1120/2002 "Про день працівників статистики України", який наказував відзначати цю дату щороку 5 грудня. В указі глави держави зокрема йшлося про те, що нове професійне свято в Україні вводиться «на підтримку ініціативи Державного комітету статистики України та враховуючи значний внесок працівників цієї галузі в розвиток економіки держави». Таким чином можна сказати, що введення цього свята є данина поваги з боку української влади всім працівникам статистики за їх нелегку і відповідальну працю. Це підтверджують слова Леоніда Кучми сказані ним через три дні після підписання указу «Про день працівників статистики»: "Без статистики ми не знали б реального стану справ в державі і суспільстві. Саме тому подальший розвиток країни неможливий без вітчизняної статистики, яка за роки незалежної України стала невід'ємною частиною загальнодержавної інформаційної системи. Цього року День працівника статистики у нашій країні відзначається вперше. Його установа вважаю високою оцінкою вашої роботи".

Дата для проведення цього дня була обрана не випадково і пов'язана з початком проведення в 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, найбільш масштабної статистичної роботи проведеної працівниками української статистики.Але перепис - це лише мала частина статистики. Офіційна статистика забезпечує моніторинг багатьох галузей економіки, зокрема промисловості, сільського господарства, інвестицій та будівництва, зовнішньоекономічної діяльності, торгівлі, ринку праці, соціального забезпечення, освіти та охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища, демографічної ситуації тощо. Отримання достовірної інформації, що реально відображає соціально-економічні процеси у суспільстві, неможливе без участі статистиків, респондентів і користувачів, які працюють в єдиній команді як повноправні учасники процесу збирання, обробки та поширення статистичної інформації. 

Серед пріоритетів статистичної галузі є повне і своєчасне задоволення потреб користувачів статистичної інформації. Удосконалюються методи її поширення, зокрема суттєво зріс перелік матеріалів, що публікуються на web-сайті нашого закладу та в соцмережі Інтернет, збільшилась кількість публікацій, як в електронних виданнях, так і в друкованих засобах масової інформації. Від оперативного та об’єктивного відображення соціально-економічних процесів засобами статистичної інформації залежить подальший розвиток ринкових засад господарювання, побудова відкритого громадянського суспільства.

З нагоди святкування професійного свята висловлюємо щиру подяку всім працівникам та ветеранам статистики і особливо колегам медичним статистикам за плідну співпрацю. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, радості, достатку, невичерпної енергії та наснаги у роботі, задоволення власними професійними досягненнями. Миру, злагоди та усіляких гараздів Вам, Вашим рідним і близьким, успіхів у всіх починаннях на благо України!