Назад к списку

 28 січня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗ ІНТЕРНЕТУ

Як відомо, серед безлічі святкових дат є таке свято, як День Інтернету, але не варто залишати без уваги і ще одне, хоч і вельми незвичайне свято, – Міжнародний День БЕЗ Інтернету (International Internet-Free Day), яке відзначається світовою Інтернет-спільнотою щорічно в останню неділю січня. 


Головна мета даного свята – повністю відвернути людей від комп'ютерів і глобальної мережі хоча б на один день, щоб прожити цей день виключно в «реальному» світі, спілкуватися з іншими людьми виключно «наживо» або присвятити його своєму улюбленому хобі (звичайно ж, не пов'язаному з Інтернетом). 

 Свою історію це свято веде з початку 2000-х років, а ініціатором його створення, за одними даними, є «Британський Інститут соціальних винаходів», а за іншими – британський некомерційний онлайн-проект «DoBe.org». Єдине, що відомо точно – що організаторами Міжнародного дня БЕЗ Інтернету стали саме активні, просунуті Інтернет-користувачі. Звичайно, багато що змінилося з того часу в світі глобальної мережі. Зазвичай, що в той час Інтернет-користувачів було значно менше і їх легше було «вирвати з мережі Всесвітньої павутини», щоб просто реально поспілкуватися з друзями. 

Так, за десять років кількість користувачів мережі Інтернет збільшилася, за деякими даними, в 5 разів – до 3 млрд. людей, а сам Інтернет міцно увійшов в життя більшості жителів розвинених країн, проникнувши в усі сфери життя. Бізнес, спілкування, освіта, дозвілля виявилися під його владою. До того ж, і середня швидкість Інтернет-з'єднання за ці роки збільшилася більш ніж в 30 разів, що значно розширило кордони Інтернет-можливостей.

Щодня мільйони людей починають свій ранок з перегляду новин або пошти в Інтернеті, а деякі знаходяться там практично цілодобово, оскільки саме з Інтернетом пов'язана їхня робота. Хтось сидить у чатах, форумах або соціальних мережах годинами, хтось дивиться в мережі кіно або передачі, хтось щось там купує або замовляє, не виходячи з дому... 

 Речі, які роблять наше життя простіше і цікавіше, змушують бути залежними від себе, в тому числі і Інтернет. Багато хто з нас ніколи не розлучається зі своїми телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками, більше приділяючи уваги своїм віртуальним друзям і знайомим, а не близьким людям ... 

Звичайно, ніхто не заперечує той факт, що Інтернет сьогодні – найважливіше джерело інформації і роботи для багатьох людей. Але важливо й у всьому знати міру, адже Інтернет – це не все життя. Тим паче, не можна і заперечувати, що «зловживання» їм призводить до таких наслідків як - марна трата часу і шкода для здоров'я. За останні 10 років не тільки виросли швидкість Інтернету і кількість користувачів, а й з'явилися такі терміни, як «кибераддикции», «сетеголізм», «Інфоманія», «соціальна ізоляція» і таке інше. 

На жаль, віртуальне середовище виявилося для багатьох набагато більш комфортнішим і затишним, ніж реальний світ. А залежність молоді від соціальних мереж у багатьох фахівців і батьків викликає серйозні побоювання. Тому в ситуації, що склалася сьогодні резонно виникає питання – чи здатний сучасний користувач, настільки сильно угрузлий у Всесвітній павутині, хоча б на один день повністю відмовитися від цього великого блага цивілізації, і чим зараз з великим задоволенням він може замінити ті блага, які надає йому всемогутній і усюдисущий Інтернет? 

Хочеться сподіватися, що все не так погано, як може здатися на перший погляд. Щорічні заходи, що проходять в різних країнах світу у День БЕЗ Інтернету, свідчать про те, що тема з роками набуває все більшої актуальності.  Адже організатори цих акцій підкреслюють, що вони не ведуть боротьбу з Всесвітньою мережею і не вважають Інтернет чимось поганим. Вони просто хочуть знову звернути увагу людей, і в першу чергу молоді, що і в реальному світі багато всього цікавого і захоплюючого. І що хоча б один день можна провести з коханими і близькими людьми, присвятити його своєму хобі, сходити в музей або на виставку, або навіть просто погуляти в лісі...

В даний час Міжнародний День БЕЗ Інтернету має прихильників у багатьох містах світу. Спробуйте і ВИ відзначити Міжнародний День БЕЗ Інтернету поза мережею, але так, як вам цього захочеться, і головне – в задоволення.  Адже в реальному світі ще стільки всього цікавого і непізнаного, незроблене і забутого, приємного і улюбленого ...