Назад к списку

 16 РОКІВ В НОВОМУ СТАТУСІ!

 16 років тому, 19 жовтня 2001 року, замість Чернігівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру та Чернігівського обласного центру (спеціалізованого диспансеру) радіаційного захисту населення (заснованого у 1989 році) на підставі розпорядження голови обласної державної адміністрації за рішенням обласної ради на базі спеціалізованого диспансеру розпочав функціонувати – Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення.


 Який, з перших днів своєї роботи став головним організаційно-методичним та консультативним і діагностичним центром області з медичного забезпечення населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також осіб, що активно займаються фізичною культурою і спортом.

На сьогодні Центр забезпечує реалізацію на обласному рівні державної політики у вирішенні медичних проблем, пов'язаних з аварією на ЧАЕС, забезпечення потреб постраждалого населення та учасників АТО у кваліфікованій медичній допомозі, організацію консультативної допомоги вищевказаним категоріям населення, визначення стану здоров'я, фізичного розвитку і функціонального стану здоров'я спортсменів і фізкультурників та забезпечення готовності їх організму до подолання максимальних навантажень, медичну реабілітацію спортсменів та осіб, що займаються фізкультурою та спортом, надання медико-генетичної консультативної допомоги мешканцям області. 

У складі центру функціонують: диспансерне (поліклінічне) відділення для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; диспансерне відділення спортивної медицини; стаціонарні відділення (психоневрологічне на 40 ліжок та терапевтичне на 30 ліжок); відділення променевої, ендоскопічної та функціональної діагностики; кабінет спектрометричних досліджень; фізіотерапевтичний кабінет; лабораторія клінічної діагностики; відділення медичної статистики та ведення Державного реєстру осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та обласна медико-генетична консультація. 

За роки свого існування КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» зміг зарекомендувати себе: щороку тут проводиться близько 300 тисяч медичних обстежень, здійснюється близько 90 тисяч відвідувань лікарів у диспансерних відділеннях і близько півтори тисячі пацієнтів отримують стаціонарну допомогу.Ця дата особлива для нашого улюбленого закладу, оскільки шістнадцять років тому він отримав нове життя, розвиток і компетентних співробітників, чиїми працями і було досягнуто все те, що ми маємо сьогодні. На теперішній час у нашому Центрі працює кваліфікований колектив з 225 співробітників – 40 лікарів (вищої категорії – 11, І категорії – 14, ІІ категорії – 5) 82 середніх медпрацівників, 93 молодшого медичного і обслуговуючого персоналу.  

 Я хочу побажати нам всім міцного здоров'я, терпіння, процвітання, миролюбних пацієнтів і високих зарплат. Нехай наш заклад і далі розвивається і набирає популярність. Я щиро вірю в те, що незабаром ми зможемо досягти висот і стати самим популярним лікувально-профілактичним закладом не тільки в області, але і в країні!

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення»   Галина СИНЯВСЬКА