ВІДДІЛЕННЯ МЕДИКО-ГЕНЕТИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Описание изображения

Захарова Наталія Михайлівна 

Завідуюча відділенням

лікар-генетик вищої кваліфікаційної категорії, закінчила Казанський державний медичний інститут в 1979 році за спеціальністю «лікувальна справа». Спеціалізація з медичної генетики НМАПО 1999 рік. Народилася 16 березня 1955 року.

Загальна інформація 

Обласна медико-генетична консультація (далі – ОМГК) була створена в 1986 році спочатку як медико-генетичний кабінет, а потім отримала статус медико-генетичної консультації при дитячій обласній лікарні. З 1995 року є структурним підрозділом КНП «Чернігівський обласний Центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (далі – Центр). Засновником та першою завідувачкою ОМГК була лікар-генетик вищої кваліфікаційної категорії Бєлік Марія Георгіївна (1939 – 2015 рр.).
 В ОМГК працюють висококваліфіковані лікарі-генетики, біологи, медичні сестри та лаборанти, молодші медичні сестри. Співробітники володіють усіма необхідними для закладу обласного рівня методами діагностики вродженої та спадкової патології, профілактики та лікування спадкових хвороб. 

Описание изображения

Відповідальний лаборант Федяй Наталія Анатоліївна, закінчила Чернігівське медичне училище в 1998 році.

Описание изображения

 ОМГК має чотири підрозділи. 

1. Поліклінічна частина представлена реєстратурою та трьома кабінетами прийому. Надає такі види спеціалізованої медичної допомоги: 

•діагностика вродженої і спадкової патології за допомогою синдромологічного та клініко-генеалогічного аналізу; 

 •консультування сімей з обтяженим акушерським або сімейним анамнезом; 

•дошлюбне медико-генетичне консультування; 

•пренатальна профілактика, своєчасне виявлення вродженої та спадкової патології плодів, надання родині достовірної інформації та допомоги в прийнятті адекватного рішення стосовно подальшого ведення вагітності; 

•диспансерний нагляд за окремими групами хворих зі спадковою патологією; 

•лікування хворих з фенілкетонурією, синдромом дисплазії сполучної тканини тощо.

Описание изображения

Лікарі

 Лікар-генетик першої кваліфікаційної категорії Рябова Юліанна Володимирівна, закінчила Одеський медичний інститут у 1993 році за спеціальністю «педіатрія». Інтернатура з медичної генетики НМАПО 1993-1995 рр. 

 Лікар-генетик Здрілько Наталія Володимирівна, закінчила Вінницький національний медичний університет у 2011 році за спеціальністю «лікувальна справа». Спеціалізація з мед. генетики НМАПО 2014 році 

 Медичні сестри Корюковець Олена Миколаївна, Авдієвська Вікторія Володимирівна. 

Медреєстратор Руденок Антоніна Михайлівна. 

 Молодші медичні сестри Борисенко Ганна Іванівна, Папка Ганна Іванівна 

Описание изображения

2. Цитогенетична лабораторія. 

 Проводить таке строго специфічне дослідження, як аналіз хромосом людини. Цей аналіз є необхідним при обстеженні подружжя з неплідним шлюбом, хворих з підозрою на хромосомну патологію, множинними вадами розвитку, затримкою фізичного та психічного розвитку тощо. 

В лабораторії працюють: 

Біолог-цитогенетик першої кваліфікаційної категорії Котляр Людмила Володимирівна, закінчила Чернігівський педінститут у 1993 році, спеціалізація з лабораторної генетики ХІУЛ 1998 р. 

Біолог-цитогенетик Бельська Наталія Юріївна, закінчила Чернігівський педагогічний університет у 2009 році, спеціалізація з лабораторної генетики НМАПО 2013 рік. 

Фельдшер-лаборант Гринь Наталія Миколаївна, лаборанти Кравченко Ольга Георгіївна, Редько Володимир Григорович. 

Описание изображения

3. Біохімічна лабораторія. 

Проводить дослідження біологічного матеріалу хворих з підозрою на спадкові порушення обміну речовин, хвороби накопичення, дисплазію сполучної тканини. Також в підрозділі виконується потова проба для підтвердження діагнозу муковісцидозу. 

Біолог-біохімік другої кваліфікаційної категорії Сірик Марія Миколаївна, закінчила Чернігівський педагогічний університет у 2008 році. Спеціалізація з лабораторної генетики НМАПО 2009 рік. 

Лаборант Іванюта Тетяна Миколаївна. 

Описание изображения

4. Лабораторія біохімічного скринінгу вагітних. 

Проводить біохімічний скринінг вагітних ІІ триместру для виділення групи ризику вагітних з підозрою на патологію плоду (хромосомна патологія, вади розвитку невральної трубки тощо) з подальшим направленням вагітної для більш детальної підтверджуючої діагностики. 

Біолог пренатальної діагностики Першина Ірина Вікторівна, закінчила Чернігівський педагогічний університет у 2011 році. Спеціалізація з лабораторної генетики НМАПО 2014 рік.

Описание изображения

Щороку ОМГК приймає понад 4 500 сімей зі всієї області, проводить більш 400 досліджень каріотипу, більш 10 500 біохімічних аналізів, понад 50 потових проб та близько 4 000 біохімічних скринінгів вагітних.

Прийом проводиться щодня крім суботи та неділі з 8.00 до 14.50 у кабінетах № 516, 517 і 519 на V поверсі Центру за адресою: 

м. Чернігів, вул. Шевченка, 160.  Телефон для контакту: 04622-3-43-81