ІСТОРІЯ

Історія становлення Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення 

Заклад започаткував свою історію в 1989 році, коли наказом відділу охорони здоров'я облвиконкому від 7 серпня 1989 р. № 35 у м. Чернігові був створений обласний діагностичний центр. Спочатку в центрі була відкрита лабораторія клінічної діагностики, а у 1991 році - ендоскопічне відділення та централізована імунологічна лабораторія. Штатна чисельність медичного персоналу складала 12 лікарів та 18 середніх медпрацівників. Головним лікарем центру був Пуськов Михайло Іванович.
У 1992 році у новозбудованому другому корпусі було відкрито потужне відділення променевої діагностики, оснащене новітньою діагностичною апаратурою. 
У 1994 році обласний діагностичний центр було реорганізовано в Чернігівський обласний центр (спеціалізований диспансер) радіаційного захисту населення по медичному забезпеченню осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Після введення в експлуатацію третього корпусу у 1995 році були відкриті диспансерні (поліклінічні) відділення для дорослих і дітей, стаціонарні відділення (психоневрологічне та дитяче) на 120 ліжок, тоді ж із обласної дитячої лікарні до центру була переведена обласна медико-генетична консультація. Медичного персоналу нараховувалось 130 чол., у тому числі лікарів 23, середнього медперсоналу - 59. 
У 2001 році на підставі розпорядження голови облдержадміністрації від 19.07.2001 № 382 та відповідного рішення сесії облради на базі ліквідованих ОІД(СД)РЗН та обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру був створений Чернігівський ОЦРЗОН, який почав функціонувати з 19 жовтня 2001 року під керівництвом головного лікаря Маленка Григорія Дмитровича.
З лютого 2014 року рішенням 17 сесії шостого скликання Чернігівської обласної ради від 30.01.2014 року головним лікарем закладу призначена Синявська Галина Михайлівна. 
Крім завдань по медичному забезпеченню осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, медико-генетичному консультуванню населення, консультативної та практичної роботи по медичному нагляду за спортсменами і особами, що постійно займаються фізичною культурою та медичному обслуговуванню спортивних змагань фахівцями спортивної медицини, у грудні 2015 року були внесені зміни до Статуту закладу, згідно яких передбачено надання медичної допомоги учасникам АТО. 
У складі центру функціонують:
- диспансерне (поліклінічне) відділення для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- стаціонарні відділення (психоневрологічне на 40 ліжок та терапевтичне на 30 ліжок);
- диспансерне відділення спортивної медицини;
- відділення променевої, ендоскопічної та функціональної діагностики;
- кабінет спектрометричних досліджень;
- фізіотерапевтичний кабінет; 
- лабораторія клінічної діагностики;
- обласна медико-генетична консультація;
- відділення медичної статистики та ведення Державного реєстру осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На теперішній час у центрі працює - 217 співробітників, лікарів – 38 чоловік ( вищої категорії - 11, І категорії -16, ІІ категорії - 5) 81 середніх медпрацівників, 98 молодшого медичного і обслуговуючого персоналу.

Описание изображения